8 травня 2026 року у Хмельницькому обласному науково-методичному центрі культури і мистецтв відбувся обласний фестиваль європейської музики до Дня Європи «Європа звучить», який об’єднав талановитих виконавців різного віку, учнів закладів мистецької освіти, аматорів та професійних музикантів з різних куточків Хмельниччини.
Фестиваль став справжнім святом музики, натхнення та єдності культур. У фестивальній програмі прозвучали твори англійських, іспанських, французьких, угорських, румунських та італійських композиторів, які створили неповторний колорит європейської музики.
Глядачі мали змогу насолодитися багатогранною та різножанровою програмою фестивалю. На сцені лунали класичні інструментальні твори європейських композиторів та сучасна естрадна музика.
Особливу атмосферу створили кавери українською мовою на відомі європейські хіти, які ще раз довели, наскільки органічно українська культура звучить у великому європейському мистецькому просторі.
Щирі овації викликали виступи юних вихованців мистецьких та музичних шкіл, які продемонстрували високий рівень виконавської майстерності, любов до музики та сценічну культуру.
Поряд із європейськими композиціями на фестивалі звучала і українська пісня – сильна, мелодійна та глибока. Адже Україна – це серце Європи, держава з багатою культурною спадщиною. Українська музика гармонійно доповнила програму фестивалю, підкресливши духовну єдність та спільність цінностей.
Під час церемонії нагородження директорка Хмельницького обласного науково-методичного центру культури і мистецтв, заслужена артистка України, депутатка Хмельницької міської ради Майя Онищук, вручаючи дипломи учасникам фестивалю, наголосила на важливості вдячності європейським країнам за підтримку України у складний для держави час.
Фестиваль «Європа звучить» став не лише творчою подією, а й символом єднання через мистецтво. Музика вкотре довела: вона не знає кордонів, здатна об’єднувати людей, дарувати надію та надихати навіть у найскладніші часи!










