Для педагогічних колективів шкіл “Планувати освітній процес дієво та оптимально”

 

Щоб повноцінно здійснювати процес викладання, педагог мистецької школи має усвідомлювати загальну мету мистецької освіти й місце свого предмета в її реалізації. Виходячи із загальної мети виховання – формування всебічно і гармонійно розвиненої особистості, – викладач визначає загальну освітню, виховну і розвиваючу мету свого предмета і кожного уроку.

Хмельницький обласний науково-методичний центр культури і мистецтва, методичний відділ мистецької освіти та підвищення кваліфікації з метою консультування педагогічних працівників з проблем сучасного розвитку освіти, організації освітнього процесу, досягнень психолого-педагогічних наук, інформаційно-методичного супроводу мистецьких шкіл та педагогічних працівників започаткували «Онлайн-школу сучасного педагога».

21 вересня 2023 року відбулось перше заняття онлайн-школи на тему: «Робоча навчальна програма: що необхідно знати викладачу», яке провела завідувач методичним відділом мистецької освіти та підвищення кваліфікації Тетяна Совинська.

Діяльність педагога в процесі викладання в мистецькій школі охоплює планування діяльності (річне, тематичне, поурочне); організацію навчальної роботи; організацію діяльності, стимулювання активності учнів; здійснення поточного контролю за навчальним процесом, його регулювання, коригування. У цій справі, безумовно, не обійтися без продуманого планування роботи, аналізу результатів своєї діяльності.

Тетяна Олегівна наголосила, що планування освітньої роботи – обов’язковий елемент щоденної роботи педагога, адже забезпечує системність, послідовність та комплексність в організації діяльності з дітьми. Чинне законодавство визначає робочу навчальну програму обов’язковим документом, за формування та зберігання якої відповідає викладач закладу. Втім воно не обмежує і не нав’язує педагогам шаблонів.

У занятті онлайн-школи взяли участь близько 200 педагогів з мистецьких шкіл області.

Отож, планування – справа творча, тому педагог має право вибрати такий варіант, який найбільше відповідає його педагогічним переконанням, містить необхідну інформацію, є зручним для використання у повсякденній роботі.

    

Опублікуйте цю новину у соціальних мережах:

Останні записи

Залиште відгук