Презентація етнографічного альбому

Дорогі друзі, ЗАПРОШУЄМО!

5 ЖОВТНЯ 2023 року о 13:00 відвідати презентацію етнографічного альбому

«НЕТЛІННІ. Українська державна символіка в народній вишивці та ткацтві» (упорядники: Леся Воронюк, Володимир Щибря).

Місце проведення: Хмельницький обласний науково-методичний центр культури і мистецтва (вул. Володимирська, 103).

В даному альбомі вперше демонструються тканини й вишиті експонати (200 шт.) з українською державною символікою та за її мотивами.

Представлені у виданні речі мають не лише естетичну, але й історичну та соціокультурну цінність, адже більшість із них були створені в радянський період. Їх орнаменти містили прадавні символи влади, які з набуттям Україною Незалежності стали її офіційними державними символами, і це є яскравим свідченням культурно-політичного спротиву українців у ХХ ст.

Нині вишиванка є символом, який об’єднує дуже різних українців за політичними, релігійними поглядами, за мовною ознакою. Саме тому вона є сучасною зброєю проти ворога. Дуже важливо усвідомлено носити вишиту сорочку, адже значення вишиванки є дуже глибоким. Це прояв української нескореності, свободи, солідарності з українцями іноземців, які цього дня також одягають вишиті сорочки, аби висловити свою підтримку на українській стороні в протистоянні з росією. Допоки українські жінки вишиватимуть сорочки, вкладаючи в них свою душу, а українські воїни одягатимуть їх,  Україна непереможна!

 

Опублікуйте цю новину у соціальних мережах:

Останні записи

Залиште відгук