Збережемо нашу спадщину!

Культурна спадщина – це фундамент, на якому сьогодні стоїть національна культура, що включає пам’ятки та об’єкти історії, архітектури та містобудування, монументального мистецтва, археології, науки та техніки. Ретельно збережена й належним чином представлена культурна спадщина – невмируще джерело зростання і духовного розвитку українського народу, національної самосвідомості.

22 листопада  відбувся семінар «Охорона культурної спадщини в світлі сучасних викликів та реалій», проведений Хмельницьким обласним науково-методичним центром культури і мистецтва спільно з Департаментом інформаційної діяльності, культури, національностей та релігій Хмельницької обласної державної адміністрації для спеціалістів структурних підрозділів у сфері культури територіальних громад, відповідальних за пам’яткоохоронну  роботу.

До роботи семінару з вітальним словом долучилась Інна МИХАЙЛОВА – директор Департаменту  інформаційної діяльності,  культури, національностей та релігій Хмельницької обласної державної адміністрації.

Майя ОНИЩУК, директор Хмельницького ОНМЦКіМ,  заслужена артистка України в ході виступу наголосила про важливість збереження нашої культурної спадщини в умовах війни.

Питання пошкодження об’єктів культурної спадщини внаслідок військових дій та методиці їх обстежень виклала в лекції Валентина ЛУКАШУК – заступник начальника управління Департаменту інформаційної діяльності, культури, національностей та релігій Хмельницької обласної державної адміністрації.

Змістовною була лекція-презентація Василя ФЕНЦУРА – генерального директора НІАЗ «Кам’янець» на тему «Дослідження та виготовлення облікової документації на  об’єкти культурної спадщини за видом «Архітектура та містобудування».

Досвідом у питанні дослідження та виготовлення облікової документації на об’єкти культурної спадщини за видом «Археологія» поділився Павло НЕЧИТАЙЛО – кандидат історичних наук, археолог.

Про виготовлення документації зі встановлення зон охорони пам’яток археології та режимів їх використання розповів директор ТОВ «Геолабс» Валентин ПАНЧУК.

З особливостями модерної архітектури учасників семінару познайомила Інна БЕРЕЗІНА – кандидат архітектури, доцент,  член Національної спілки архітекторів України, помічник генерального директора НІАЗ «Кам’янець».

Прикладом ефективної роботи з популяризації культурної спадщини за допомогою волонтерських заходів поділились Анастасія ДОНЕЦЬ – директор Малієвецького обласного історико-краєзнавчого музею та Олег ПОГОРІЛЕЦЬ – директор Державного історико-культурного заповідника «Межибіж».

Також напередодні дня пам’яті жертв Голодомору в Україні Олександр Кохановський – старший науковий співробітник відділу охорони пам’яток ХОНМЦКіМ, провів лекцію на  тему «Братські могили жертв Голодомору 1932-1933 рр. на Хмельниччині як візуалізація колективної пам’яті».

Працівникам відділу охорони пам’яток Хмельницького ОНМЦКіМ вдалось змістовно викласти слухачам актуальні питання  щодо пам’яткоохоронної роботи, приділивши увагу вимогам сучасного законодавства, зокрема, з лекцією «Законодавство як основа пам’яткоохоронної роботи. Популяризація пам’яток культурної спадщини в громадах» виступила Катерина ГУРСЬКА – старший науковий співробітник відділу охорони пам’яток ХОНМЦКіМ.

Спеціалісти структурних підрозділів у сфері культури територіальних громад, відповідальні за пам’яткоохоронну роботу, суттєво збагатили свої знання з актуальної теми, мали змогу поставити питання і отримати потрібні відповіді під час семінару.

 

 

 

 

Опублікуйте цю новину у соціальних мережах:

Останні записи

Залиште відгук