Час навчатись взаємодії…

В умовах війни аматорські театри області на незначний час призупинили свою активну діяльність. Проте, швидко оговтались і зайняли однозначну громадянську, національну і соціальну позицію. Вони постали волонтерами, проводять репетиції та вистави у бомбосховищах, багато керівників та акторів поповнили  лави ЗСУ.

Помалу розвивається драматургія, народжуються експериментальні постановки, акцентовані на темі війни, втрат і національної ідентичності.

Відбулася, нарешті, повна дерусифікація репертуару, його сенсове наповнення.

З метою підтримки і розвитку театрального жанру в області Хмельницьким обласним науково-методичним центром культури і мистецтва проведено дводенний семінар для керівників аматорських театральних колективів та студій, методистів з театрального жанру базових клубних закладів на тему: «Організація роботи аматорського театрального колективу».

Семінар розпочав свою роботу 22 травня 2023 року в приміщенні Центру. Директорка Центру, заслужена артистка України Майя ОНИЩУК привітала слухачів, висловивши побажання якнайшвидше перемогти ворога та повернутися до творчого мирного життя.

Програма семінару була побудована відповідно запитів слухачів та наявних проблем у їх діяльності.

Заступник директора з виховної роботи Хмельницької школи мистецтв, заслужений діяч мистецтв України Анатолій БЄЛЄВАНЦЕВ провів практичне зайняття «Акторська майстерність. Навички комунікації». Голова циклової комісії видовищно-театральних заходів Кам’янець-Подільського фахового коледжу культури і мистецтв Ольга КОЗАК також практично провела заняття «Робота над технікою мови в аматорському театральному колективі». «Грантові проєкти та фестивальний рух» – тема, яка була представлена керівником народного театру «Дзеркало» Хмельницького міського будинку культури, головним режисером Хмельницького обласного академічного музично-драматичного театру ім. М. Старицького Дмитром ГУСАКОВИМ. А наприкінці досить насиченого дня актриса Хмельницького обласного академічного музично-драматичного театру ім. М. Старицького Анастасія БОЛЮХ зацікавила стомлених, проте активних слухачів, тренінгом на взаємодію.

Наступного дня семінар проходив на платформі ZOOM. Присутніх привітала заступниця директора Центру Валентина ПЕТРОВА. Режисер естради та шоу Вадим СТОЛЯРИК ознайомив слухачів з основами сценарної майстерності та аудіовізуальними засобами виразності. І завершила роботу завідуюча відділом народної творчості та нематеріальної культурної спадщини Центру Олена СОСНІНА. Коротко окресливши напрямки розвитку сучасного українського театру, Олена Володимирівна надала слухачам консультацію щодо підбору репертуару в аматорському театральному колективі та нагадала правила поведінки акторів на сцені.

Загалом, семінар пройшов у дружній атмосфері співпраці та обміну досвідом.

Опублікуйте цю новину у соціальних мережах:

Останні записи

Залиште відгук