День Європи у Хмельницькому

Щороку у третю суботу травня Україна відзначає День Європи. Для українців – це особливий день, адже нашу країну та ЄС єднають спільні цінності, історія та культура.

Цей пам’ятний день від часу свого заснування присвячувався відзначенню миру та єдності на європейському континенті. Святкування Дня Європи насамперед спрямовані на поширення ідеї європейської ідентичності  серед громадян Європейського Союзу та утвердження спільних європейських цінностей.

Цьогоріч День Європи в Україні особливий, адже ми зустрічаємо його в умовах війни. Український народ героїчно відстоює від рашистської навали демократію, свободу, історію, культуру, людські життя та мрії усієї прогресивної Європи. Убивча війна, яку росія розпочала проти України, нагадала європейцям, ким вони є, та об’єднала їх навколо підтримки України у її боротьбі проти російської агресії. Шість базових цінностей Європейського Союзу, а саме: повага до людської гідності, свобода, демократія, рівність, верховенство права, повага до прав людини, що є спільними для держав-членів Європейського Союзу у рамках суспільства, беззаперечно  є близькими для кожного українського громадянина.

Тому, ми сьогодні піднімаємо прапор Європейського Союзу, як символ цінностей свободи і незалежності України, адже Україна сьогодні стала серцем Європи.

Ми щиро дякуємо європейським політикам, які гучно засуджують російську агресію та підтримують нашу державу усіма можливими способами. усі працюють, щоб зберегти українську державність та мир в усій Європі. Ми як ніколи єдині. Ми вдячні країнам Європи за підтримку та допомогу не тільки словом, а й ділом, з тим аби Україна залишилась незалежною. Дякуємо за простягнуту руку допомоги, за те, що прихистили наших співвітчизників у своїх країнах, дозволили почувати себе, як вдома. Ми – країна, яка віддала вже тисячі життів у війні за свободу у Європі, країна, яка реально бореться проти тиранії, що хоче розколоти Європу та знищити все, що нас об’єднує.

Українці – волелюбні люди, які гідно приймають виклики. Висловлюємо безмежну вдячність усьому цивілізованому європейському світу за підтримку прагнення бути вільними, як і усі ви. Разом з вами ми обов’язково переможемо!

Заходи, приурочені Дню Європи в Україні відбулися у Хмельницькому 21 травня 2022 року на площадці біля Хмельницького обласного академічного музично-драматичного театру ім..М.Старицького. В них взяли участь представники керівництва області, працівники культури, громадськість міста та переселенці з тимчасово окупованих територій. В рамках заходів відбулись: виставки творів майстрів декоративно-прикладного мистецтва та літератури, майстер-класи, які організували та провели обласна універсальна наукова бібліотека, обласна бібліотека для юнацтва, обласна бібліотека для дітей ім..Т.Шевченка, обласні краєзнавчий та літературний музеї. У концерті взяли участь провідні солісти Хмельницької обласної філармонії та Хмельницького обласного академічного музично-драматичного театру ім..М.Старицького, а також було проведено флешмоб за участю заслуженої артистки України, директора Хмельницького обласного науково-методичного центру культури і мистецтва, скрипальки Майї Онищук та дитячої хореографічної студії академічного ансамблю пісні та танцю «Козаки Поділля» і хореографічних колективів міста.

 

Опублікуйте цю новину у соціальних мережах:

Останні записи

Залиште відгук