Відбувся музично-поетичний вечір «Ми є сильні»

У Хмельницькому обласному науково-методичному центрі культури і мистецтва відбувся музично-поетичний вечір «Ми є сильні». У ньому взяли участь представники національних меншин – поляки, євреї, румуни. Захід мав на меті об’єднати людей, познайомити з творчістю нацменшин, підтримати їх у важкий для нашої країни час і для Ізраїлю, де також ведуться бойові дії.

«Цей вечір – не просто концерт. Це подія, яка вбирає в себе тепло різних культур, людей, котрі живуть поруч. Ми хочемо запросити вас у подорож навколо світу через музику, поезію, мистецтво, щоб показати, наскільки ми сильні, коли об’єднані», – зазначила ведуча.

Хвилиною мовчання присутні вшанували пам’ять воїнів-захисників, які віддали життя за свободу і незалежність України.

Також висловили вдячність людям, які сприяють тому, щоб кожен українець в Польщі, Румунії, Ізраїлі та інших дружніх з Україною країнах відчував себе частиною товариської спільноти.

З музично-мистецькими номерами виступила група волонтерського танцювального колективу «Золоті роки» благодійного фонду «Хесед Бешт» (керівник – заслужений працівник культури України Едуард ВОЛОШИН); лавреат міжнародних фестивалів «Шалом Україна» та «Чернігівська осінь» Анатолій МУЗИКА; вокальний ансамбль «Шир Самеах»  цього ж благодійного фонду (художній керівник – член Національної  Всеукраїнської музичної спілки, викладач Хмельницької гуманітарно-педагогічної академії Олексій РАДЕЦЬКИЙ); представники Хмельницького міського осередку спілки поляків України – солістки польського вокального ансамблю «Мазури»; Божена САВОСЬКО заспівала польську пісню; дуетом заспівали Вікторія та Анна ІВАНОВИ і сольно Анна представила пісню «Ми ж лише діти».

На заході був присутній художник Андрій КАПТАР, який працює над створенням декоративних мозаїк, художніх елементів міського простору, написанням ікон і котрий своєю творчістю намагається об’єднати різні культури через мову мистецтва. Також він зачитав власні вірші.

Фотографиня, журналістка, волонтерка, завідувачка сектором креативних індустрій ХОНМЦКіМ Валентина МАРЦОНЬ презентувала фотовиставку з Польщі, а її колега з творчості, завідувачка науково-просвітницького відділу Хмельницького обласного художнього музею, Ольга НІКІТІНА, – фотовиставку з Ізраїлю. Присутні помилуватися красою Варшави, Кракова, Гданська, Сопота, мальовничого «Морського ока» та іншими цікавими місцями світу.

Зі словами вдячності до присутніх звернулася директорка Хмельницького обласного науково-методичного центру культури і мистецтва Майя ОНИЩУК, яка підкреслила, що сьогодні такі заходи є надзвичайно важливі і потрібні, адже вони дають можливість відчути, наскільки сильними ми є, коли об’єднуємося і разом робимо спільні справи.

   

Опублікуйте цю новину у соціальних мережах:

Останні записи

Залиште відгук