Дню Української Державності присвячується

Дню Української Державності присвячується

У Хмельницькому обласному науково-методичному центрі культури і мистецтва відбувся соціально-політичний онлайн-дискурс на тему: «Державність України – найбільше багатство народу», присвячений відзначенню Дня Української Державності, який був встановлений Указом Президента України № 423/2021 від 24 серпня 2021 року.

На онлайн-платформах у ньому взяли участь понад 200 працівників різних галузей Хмельниччини.

Відкрила онлайн-дискурс директор Хмельницького обласного науково-методичного центру культури і мистецтва, заслужена артистка України Майя ОНИЩУК, яка окреслила важливість проведення даного заходу і представила присутнім головних його учасників.

Про суть державності України, її історію, становлення, ознаки, символи та атрибути державності предметно розповів Юрій ТЕЛЯЧИЙ – доктор історичних наук, професор, в.о. ректора Хмельницького кооперативного торговельно-економічного інституту, заслужений працівник культури України.

Преосвященний єпископ ПАВЛО – єпископ Хмельницький і Кам’янець-Подільський Української Православної Церкви (Православної Церкви України) зупинився на питаннях історії об’єднання церков, єднання українського народу як головного завдання української православної церкви, роль капеланства у війні проти агресора – російської федерації, закликав присутніх не бути байдужими до подій, які сьогодні стали реаліями нашого життя і молитися за перемогу, адже українська нація є нездоланною і нескореною.

Кузьма Іванович МАТВІЮК – дисидент, радянський політв’язень,  Почесний громадянин міста Хмельницького у своєму виступі зупинився на питаннях боротьби за незалежність, за прагнення бути вільним народом з великою незаплямованою історією, згадав про своє перебування у концтаборах Мордовії, де познайомився і спілкувався з такими великими особистостями як В’ячеслав Чорновіл, Василь Стус, Михайло Сорока, про незламність українського духу.

Про українське національно-культурне відродження як одне з умов державотворення, збереження і розвиток української мови, традицій, звичаїв українського народу, вшанування пам’яті борців за незалежність досить змістовно розповів Петро Якович СЛОБОДЯНЮК – доктор філософії, академік Української Технологічної Академії, заслужений працівник культури України.

На завершення онлайн-дискурсу директор Хмельницького обласного науково-методичного центру культури і мистецтва, заслужена артистка України Майя ОНИЩУК подякувала всім учасникам за державницьку позицію у розбудові нашої держави, за патріотизм, волонтерство і закликала бути гідними носіями славетної історії нашої державності!

Хмельницький обласний науково-методичний центр культури і мистецтва в рамках тижня заходів, присвячених Дню Української Державності, буде і надалі проводити зустрічі з особистостями, які здійснюють потужну дослідницьку роботу, що в підсумку наповнює конкретним змістом усю непросту історію Української Державності.

Опублікуйте цю новину у соціальних мережах:

Останні записи

Залиште відгук