Фінал культурно-мистецького проєкту «Шевченко 4.5.0.»

Урочисте закриття культурно-мистецького проєкту «Шевченко 4.5.0.», присвяченого 210 річниці від дня народження Тараса Григоровича Шевченка, відбулося у Хмельницькому обласному академічному музично-драматичному театрі імені Михайла Старицького.
З вітальними словами до учасників та всіх присутніх звернувся заступник голови Хмельницької обласної ради Володимир Гончарук, який висловив нестандартне сучасне бачення життєдіяльності Тараса Шевченка та його творчості. Директор Департаменту інформаційної діяльності, культури, національностей та релігій Хмельницької обласної державної адміністрації Інна Михайлова нагородила подяками керівників закладів культури, які взяли участь у проєкті, а саме: Катерину Чабан – директора Хмельницької обласної універсальної наукової бібліотеки; Валентину Черноус – директора Хмельницької обласної бібліотеки для дітей імені Т. Г. Шевченка; Василя Горбатюка – директора Хмельницького обласного літературного музею; Вікторію Задорожну – директора Хмельницької обласної бібліотеки для молоді; Миколу Нечая – директора Кам’янець-Подільського міського будинку культури; Світлану Джус – начальника відділу культури Шепетівської міської ради та Вікторію Талімончук – директора Шепетівського міського будинку культури. Директор Хмельницького обласного науково-методичного центру культури і мистецтва, заслужена артистка України Майя Онищук подякувала всім учасникам проєкту, а також Збройним Силам України, завдяки яким маємо можливість проводити різні культурно-мистецькі заходи.
Загалом у музично-поетичному дійстві взяли участь 44 учасники. Це були як колективи, так і солісти, декламатори. Усі фіналісти нагороджені дипломами.
На заході була представлена виставка робіт декоративно-прикладного мистецтва фіналістів ІІІ туру в рамках фестивалю-огляду «Шевченко 4.5.0.». Це були картини, графіті, витинанки, вишивки, ляльки-мотанки тощо за мотивами творів Т. Г. Шевченка, які підготували заклади культури територіальних громад Хмельницької області. Переможців було нагороджено дипломами. Також на виставці були представлені книги-збірки поетичних творів Тараса Шевченка «Кобзар» у техніці «художня емаль» заслуженого художника України, емальєра Івана Юркова. «Захалявні книжечки» Тараса Григоровича, «Кобзар» різних років видання, «Фронтовий Кобзар» презентували працівники Хмельницького обласного літературного музею, а Хмельницька обласна універсальна наукова бібліотека представила книжково-ілюстративну виставку видань зі своїх фондів під назвою «І став для нас він світочем в віках…». Відвідувачі мали можливість познайомитися з книгами про життя і творчість Тараса Шевченка, науковими дослідженнями та його літературною творчістю в оригіналі та у перекладах різними мовами світу, переглянути фотоальбоми, проаналізувати малярську спадщину Кобзаря. Окрасою виставки були рідкісні і цінні видання творів Тараса Шевченка: мініатюрні та великоформатні ілюстровані, прижиттєві видання Кобзаря. Привернула увагу поема «Гайдамаки» (1886 р.), ілюстрована художником-графіком Опанасом Григоровичем Сластьоною.
Висловлюємо щиру вдячність усім учасникам фестивалю-огляду «Шевченко 4.5.0» – клубним закладам, мистецьким школам, позашкільним навчальним закладам, закладам фахової передвищої освіти, вищим навчальним закладам Хмельниччини та усім поціновувачам творчості Тараса Григоровича, які представили своє бачення його безсмертних творів.
Також дякуємо за допомогу в організації заключного дійства проєкту адміністрації та технічним службам Хмельницького обласного академічного музично-драматичного театру імені Михайла Старицького та директору Андрію Ковальчуку.
Дух Шевченка живе у кожному з нас. Він буде з нами завжди, нагадуючи про нашу велику історію, про наше величне майбутнє. Ми будемо нести його слово через покоління, бо воно – наша гордість, наш оберіг, наша душа.

           

Опублікуйте цю новину у соціальних мережах:

Останні записи

Залиште відгук