Історія одного фото. Народний аматорський хоровий колектив імені Антона Ярощука

Є аматорські творчі колективи, які протягом багатьох десятиліть свято бережуть та популяризують українське народне мистецтво. Ми пишаємось такими колективами і дякуємо їх керівникам та учасникам за творчість. Одним з таких є народний аматорський хоровий колектив імені Антона Ярощука Новоставецького сільського будинку культури Теофіпольської селищної ради. Створений він на початку 50-х років минулого століття Антоном Калениковичем  Ярощуком – фахівцем високої кваліфікації (навчався на диригентсько-хоровому факультеті Петербурзької консерваторії), людиною складної, непростої долі (був репресований сталінським режимом і отримав десять років таборів, після повернення – неможливість працевлаштування). Але попри всі життєві випробування залишився людиною з великої літери, для якого музика була сенсом життя. Ганна Верхогляд, його сусідка та колега по роботі, на жаль, нині покійна, влучно сказала: «Він був самородком, віртуозом та взірцем для всіх. Такої відданої мистецтву, культурі, українській народній пісні, абсолютно безкорисливої людини за своє життя я не зустрічала. Він долучав учнів до пісенного та музичного мистецтва, і робив це з  винятковою самовіддачею, з неймовірною душевною напругою! Адже зробити хор, розучити партії, домогтися, щоб він звучав як єдине ціле – це дуже важка праця!».

У 1967 році прекрасного музиканта, композитора, диригента, педагога, наставника, щирого друга, люблячого чоловіка та батька – Антона Калениковича Ярощука не стало…. Але справа маестро живе, а хору присвоєно його ім’я і  він  досі (з невеликою перервою) демонструє високий рівень виконання пісенних творів, веде активну концертну діяльність.

Нині колективом керує Олександр Щур. Учасники хору – це люди різних професій і уподобань: вчителі, бібліотечні та клубні працівники, працівники соціальної сфери, місцевого господарства, водії, пенсіонери. Але всіх їх об’єднує любов до народної пісні та творчості. На базі колективу функціонують чоловічий вокальний ансамбль «Осокори», жіночий вокальний ансамбль, тріо, дуети.

Змінюються керівники, учасники, але бажання нести високо українське пісенне мистецтво залишається незмінним і великим. То ж побажаємо всім, хто дотичний до сьогоднішньої діяльності колективу, міцного здоров’я, наснаги у творчості, нових творчих злетів та вдячного глядача під мирним небом України.

П.С. Фото середини 50-х років минулого століття. По центру фото – Антон Каленикович Ярощук…

Опублікуйте цю новину у соціальних мережах:

Останні записи

Залиште відгук