Історія одного фото…

Сьогодні, в еру технологій, важко уявити наше життя без фотографії. Адже  фотографія – це закарбована на віки мить нашого життя, яку час від часу ми хочемо згадати. Переглядаючи старі світлини, пов’язані з діяльністю Хмельницького обласного науково-методичного центру культури і мистецтва, у нас виникло бажання поділитися з нашими підписниками раритетними фото. Саме тому, починаючи з 2023 року, ми започатковуємо рубрику «Історія одного фото…». Раз на тиждень будемо представляти одне фото з минулого і супроводжувати його коротенькою анотацією. Сподіваємося, що це буде  цікаво.

1988 рік… Саме цього року на березі річки Південний Буг у Хмельницькому відкрилось Співоче поле (вирішальну роль у його спорудженні зіграв тодішній голова Хмельницького міськвиконкому Іван Васильович Бухал). Тут з 1 по 3 липня відбулось  Третє Республіканське свято народної творчості. Кульмінацією свята став великий концерт, автором сценарію та головним режисером якого був Герой України, народний артист України  Дмитро Гнатюк та режисером Петро Слободянюк – на той час заступник начальника Хмельницького обласного управління культури, сьогодні – історик, кандидат історичних наук, заслужений працівник культури України. На фото – чотиритисячний зведений хор України (головний диригент – Анатолій Авдієвський – Герой України, народний артист України), який виконав ряд хорових творів у супроводі зведеного оркестру.  У складі хору були провідні професійні та аматорські хорові колективи. Серед них: Національний заслужений академічний народний хор України імені Григорія Верьовки, Національний Академічний духовий оркестр України, Національний академічний оркестр народних інструментів України, Національна заслужена академічна хорова капела України «Думка»,  академічна чоловіча хорова капела імені Л.М.Ревуцького, академічні ансамблі пісні і танцю «Козаки Поділля», «Льонок», Буковинський ансамбль пісні і танцю України та численні аматорські колективи зі всієї України.

У підготовці і проведенні свята взяли участь 19 диригентів, 5 режисерів, 8 балетмейстерів, 5 художників-постановників, 3 музичних редактори. Понад 100 тисяч глядачів змогли познайомитись з творчістю митців України.

На жаль, Співоче поле давно зруйноване… На його місці сьогодні працює торговий центр «Епіцентр».

Фото Миколи Сідаша

 

 

Опублікуйте цю новину у соціальних мережах:

Останні записи

Залиште відгук