ПОЛОЖЕННЯ про проведення обласного огляду-конкурсу серед клубних закладів територіальних громадах «Кращий клуб і будинок культури в сільській місцевості – 2025»
- Загальні положення:
1.1 Обласний огляд-конкурс серед клубних закладів територіальних громад «Кращий клуб і будинок культури в сільській місцевості – 2025» проводиться з метою активізації діяльності закладів культури на селі, пошуку нових форм і методів культурного обслуговування жителів села, вирішення проблем фінансування клубних закладів, залучення широкої громадськості і творчої інтелігенції до діяльності культурно-освітніх закладів і аматорських колективів, підвищення уваги місцевих органів виконавчої влади до проблем галузі.
1.2 Основними завданнями обласного огляд-конкурсу серед клубних закладів є:
– поширення кращого досвіду роботи сільських закладів в сучасних умовах, нових форм і методів в роботі щодо задоволення культурних потреб жителів села;
– подальший розвиток усіх видів і жанрів аматорського мистецтва, традиційної народної культури, підвищення художнього рівня аматорських колективів, створення належних умов для їх творчої роботи;
– висвітлення діяльності, вивчення та поширення досвіду роботи, утримання та розвиток клубних закладів культури на селі;
– пошук нових форм і методів організаційної та науково-методичної діяльності;
– виявлення проблем, що стримують подальший розвиток і удосконалення науково-методичної та інформаційної діяльності;
– підвищення ефективності культурно-дозвіллєвої роботи в сільських закладах культури;
– виявлення та заохочення найбільш ініціативних працівників клубних установ області.
- Організатори:
2.1 Організатори обласного огляду-конкурсу серед сільських клубних закладів територіальних громад «Кращий клуб і будинок культури в сільській місцевості – 2025»:
– Хмельницький обласний науково-методичний центр культури і мистецтва;
– відділи (сектори) культури територіальних громад області.
- Умови і порядок проведення конкурсу:
3.1 Огляд-конкурс проходитиме з 12 березня до 30 листопада 2025 року.
3.2 Конкурс проводиться у два тури:
І тур (відбірковий) – з 12 березня до 08 вересня 2025 року в територіальних громадах на місцях;
ІІ тур (заключний) – з 22 вересня до 30 листопада 2025 року в Хмельницькому ОНМЦКіМ (на підставі наданих матеріалів).
3.3 В конкурсі беруть участь усі сільські клубні заклади області.
3.4 Для проведення конкурсу відділи (сектори) культури територіальних громад області створюють оргкомітети, які забезпечують організацію і проведення обласного огляду-конкурсу на місцях.
3.5 Учасники І відбіркового туру подають матеріали про роботу сільського клубного закладу до оргкомітетів ТГ. Кожен заклад подає конкурсній комісії електронні матеріали про свою роботу.
3.6 Оргкомітети створюють журі, які після розгляду наданих матеріалів знайомляться на місцях з роботою закладів, що претендують на звання переможця. Після цього визначається переможець І відбіркового туру і подається на розгляд обласній конкурсній комісії.
Вимоги до матеріалів:
– мультимедійна презентація (діяльності клубного закладу за останні три роки) переможця І відбіркового туру, яка може містити текстові матеріали, фотографії, малюнки, діаграми та графіки, слайд-шоу, звукове оформлення і дикторський супровід, відеофрагменти й анімацію, тривимірну графіку тощо;
– інформаційно-аналітична довідка про підсумки проведення огляду в ТГ;
– рішення журі першого туру обласного огляду-конкурсу клубних закладів територіальних громад «Кращий клуб і будинок культури в сільській місцевості – 2023»;
– паспорт переможця клубного закладу (скан-копія оригіналу, завірена підписами керівників і печатками установ виконавчої влади, яким безпосередньо підпорядковується клубний заклад);
– подання відділом (сектором) культури закладу-переможця першого туру обласного огляду-конкурсу сільських клубних закладів в регіоні;
– усі матеріали для участі у ІІ туру подаються в електронному вигляді на адресу: zvitonmccm2020@gmail.com до 08 вересня 2025 року.
3.7 Після розгляду поданих матеріалів конкурсна комісія визначає переможців.
3.8 Кращі сільські будинки культури будуть відзначені грамотами, дипломами та цінними подарунками, а учасники – дипломами за участь.
Організатори конкурсу залишають за собою право в разі будь-яких змін або непередбачуваних обставин коригувати терміни та умови проведення конкурсу. Усі зміни будуть своєчасно повідомлені додатково.
- Критерії оцінки діяльності сільських клубних закладів:
4.1 Стан матеріально-технічної бази клубного закладу.
4.2 Системність роботи (програми, перспективні плани, постійно діючі колективи народної творчості, клуби та любительські об’єднання тощо).
4.3 Рівень кадрового забезпечення закладу культури.
4.4 Залучення додаткових (позабюджетних) коштів для забезпечення діяльності клубного закладу.
4.5 Розмаїття форм роботи, спрямованих на духовне відродження, естетичне виховання та задоволення інших культурних потреб жителів села (за останні три роки).
4.6 Взаємодія з навчальними, позашкільними культурними, дозвіллєвими закладами у справі навчання і виховання дітей та молоді.
4.7 Співпраця з громадськими організаціями, національно-культурними товариствами.
4.8 Висвітлення практики і досвіду роботи в засобах масової інформації та соціальних мережах.
4.9 В огляді-конкурсі також буде оцінюватись належне (оригінальне, сучасне) оформлення закладу, художньо-оформлений фотоматеріал, грамотність і достовірність інформації, інші додаткові матеріали.
З усіх питань, пов’язаних з оглядом-конкурсом, звертатися за телефонами:
+38 067 171 6079 – Валентина Петрова;
+38 097 808 9069 – Ольга Волошина.
Директор ХОНМЦКіМ, заслужена артистка України Майя ОНИЩУК