НАВЧАННЯ ДИРЕКТОРІВ МИСТЕЦЬКИХ ШКІЛ

Навчались директори мистецьких шкіл

 

  Що повинні знати і вміти сучасні управлінці, аби їхня школа стала успішною і конкурентною? Як має працювати система внутрішнього забезпечення якості освіти, педагогічні ради та батьківський комітет? Навіщо прозоро обмінюватись інформацією зі шкільним колективом та відкрито звітувати? Практичні поради до дії та кваліфіковані відповіді на ці запитання отримали директори мистецьких шкіл на обласному семінарі, який відбувся 14-16 листопада 2023 року в Хмельницькому обласному науково-методичному центрі культури і мистецтва. Загальна тема семінару – «Сучасні підходи до управління та організації роботи мистецької школи», їй були підпорядковані усі виступи запрошених фахівців.

            Директор Хмельницького ОНМЦКіМ, заслужена артистка України Майя Онищук привітала керівників мистецьких шкіл, проаналізувала роботу закладів у 2022-2023 навчальному році. Майя Іванівна націлила керівників мистецьких шкіл на те, що підвищення якості освіти та розвиток талановитої дитини – головна мета сьогодення. Почесними грамотами були нагороджені педагогічні колективи та керівники шкіл, які активно співпрацюють в художньо-творчому, методичному напрямках з ХОНМЦКіМ.

            Питання організації діловодства, архівування, номенклатури справ розкрила перед учасниками семінару директор державного архіву Хмельницької області Катерина Бурдуваліс. До професійного діалогу з питань охорони праці, відпусток, відряджень долучились провідні фахівці Центрально-Західного міжрегіонального управління Державної служби з питань праці Олена Тимуш та Вікторія Мельник.

Консультаційну допомогу з питань додержання законодавства щодо запобігання корупції надав начальник відділу з питань запобігання та виявлення корупції виконавчого апарату Хмельницької обласної ради Сергій Полугар.

            Змістовною була лекція-презентація кандидата юридичних наук, доцента кафедри державно-правових дисциплін, кримінального права і процесу Харківського національного педагогічного університету імені Г.С. Сковороди Олени Задихайло. Олена Анатоліївна надала ґрунтовні розʼяснення щодо особливостей правового регулювання трудових відносин працівників закладів мистецької освіти в Україні.

Відповідно до плану роботи були розглянуті питання якості позашкільної освіти та організації внутрішньої системи якості освітнього процесу, відповідальність за що покладена на директора закладу. Ознайомила присутніх з цими надважливими питаннями в роботі директора закладу освіти  Тетяна Дупляк, – начальник відділу позапланового контролю закладів освіти та взаємодії з органами місцевого самоврядування управління Державної служби якості освіти у Хмельницькій області.

Також під час роботи семінару були розглянуті наступні питання:

  • «Фінансово-економічна діяльність мистецьких закладів»,- лекцію провела проректор з економічних питань, кандидат економічних наук, доцент Хмельницької гуманітарно-педагогічної академії Олена Біницька.
  • Тематичну зустріч «Мистецька школа як тип сучасного мистецького освітнього закладу» провела на платформі Zoom директор Державного науково-методичного центру змісту культурно-мистецької освіти, кандидат психологічних наук Марина Бриль.
  • «Актуальні проблеми мистецьких шкіл та шляхи їх вирішення первинними профспілковими організаціями» розкрив голова Хмельницької обласної організації профспілки працівників культури Микола Луценко.
  • Викладач з інформаційних технологій, графічний дизайнер Данило Смолієнко розʼяснив слухачам тему: «Принципи роботи зі шкільним сайтом та соцмережами: регулярне оновлення, цікавий контент, зворотний звʼязок з аудиторією».

До проведення семінару долучились вчителі української мови та літератури КЗЗСО «Ліцей №17» Хмельницької міської ради Алла Шпилюк та Наталія Попик, які провели цікаве практичне заняття «Ділова українська мова: цікаво і просто».

Складні за змістом теми «Підвищення стресостійкості. Техніки психологічного відновлення» та «Профілактика синдрому професійного вигорання» розкрили викладач Хмельницького фахового музичного коледжу ім. В.І. Заремби Юлія Шнурова та доктор педагогічних наук, професор кафедри педагогіки Хмельницької гуманітарно-педагогічної академії Катерина Біницька.

Наприкінці кожного виступу директори активно обговорювали теми, задавали багато питань, на які отримували професійні відповіді.

Атмосфера занять була творчою, доброзичливою.

Сподіваємось, що подібні семінари допоможуть керівникам мистецьких шкіл ефективно запровадити демократичне врядування, краще згуртувати колектив, побудувати партнерські відносини з батьками й загалом вдосконалити свої управлінські навички. Втіливши на практиці поради та напрацювання, директори зможуть перетворити школу на демократичну інституцію.

 

 

 

 

 

Опублікуйте цю новину у соціальних мережах:

Останні записи

Залиште відгук