Навчання завідуючих бібліотеками для дітей та відділами обслуговування дітей центральних бібліотек територіальних громад

Продовжуємо успішно реалізовувати графік проведення обласних семінарів для працівників різних категорій закладів культури і мистецтва області. З 26 по 28 травня 2026 року на базі Хмельницької обласної бібліотеки для дітей імені Т.Г. Шевченка відбувся семінар для завідуючих бібліотеками для дітей та відділами обслуговування дітей ЦБ територіальних громад на тему: «Бібліотеки як платформа реалізації соціальних ініціатив та функціонування творчих і навчальних просторів для дітей». Організаторами семінару виступили Хмельницький обласний науково-методичний центр культури і мистецтва та Хмельницька обласна бібліотека для дітей імені Т.Г. Шевченка.

З вітальними словами до учасників звернулися директор Департаменту інформаційної діяльності, культури, національностей та релігій Хмельницької обласної державної адміністрації Ольга ФЕДОРОВИЧ, директорка Хмельницької обласної бібліотеки для дітей імені Т.Г. Шевченка Валентина ЧЕРНОУС, директор Хмельницького обласного науково-методичного центру культури і мистецтва, заслужена артистка України Майя ОНИЩУК, які наголосили на важливій ролі сучасних бібліотек у формуванні культурного, освітнього та безпечного простору для дітей, підтримці соціальних ініціатив і розвитку громад, а також побажали учасникам плідної роботи, професійного зростання, цікавих дискусій та нових ідей для подальшої діяльності.

Програма семінару була спрямована на обговорення сучасних підходів до діяльності дитячих бібліотек, впровадження інноваційних практик роботи, створення творчих та безпечних просторів для дітей, а також посилення ролі бібліотек як центрів соціальної взаємодії та підтримки громад. Впродовж трьох днів учасники семінару долучалися до лекцій, професійних діалогів, консультацій, тренінгів та платформ обміну досвідом за участю провідних фахівців бібліотечної галузі Хмельницької області та інших регіонів України. Зокрема, про діяльність ВГО Українська бібліотечна асоціація розповіла членкиня президії ВГО Українська бібліотечна асоціація, заступниця директорки Львівської обласної бібліотеки для дітей Лариса ЛУГОВА. Про роботу Хмельницького обласного відділення ВГО Українська бібліотечна асоціація у 2026 році, плани та реалізовані заходи розповіла голова Хмельницького обласного відділення ВГО Українська бібліотечна асоціація, директорка Хмельницької обласної універсальної наукової бібліотеки Катерина ЧАБАН. Директорка Тернопільської обласної бібліотеки для дітей Надія НОВІЦЬКА розповіла про проєкт професійного партнерства та обміну досвідом між обласними бібліотеками для дітей західного регіону України: 10 років співпраці і творчості, а директорка Івано-Франківської обласної бібліотеки для дітей Ірина ТАЦАКОВИЧ про інтерактивні форми роботи з користувачами. До роботи в онлайн-форматі долучилися заступниця генерального директора з науково-методичної роботи Національної бібліотеки України для дітей Людмила ПОЛІКАРПОВА та заступниця директорки з інноваційної та науково-методичної діяльності Харківської обласної бібліотеки для дітей та юнацтва Вікторія ЛЕБЕДЄВА. Позитивний відгук учасників отримали тренінги консультантки професійних спільнот педагогічних працівників закладів дошкільної освіти КУ ХМР «ЦПРПП» Анни ТКАЧУК та психологині Хмельницького обласного осередку ГО «Захист Держави» Лілії КОЦЮК.

Цікавою та насиченою була програма виїзного практичного заняття на базі Старокостянтинівської міської територіальної громади. Подяка за теплий прийом та сприяння у проведенні семінару керуючому справами виконавчого комітету Старокостянтинівської міської ради Наталії ШАБЕЛЬНИК, начальнику управління культурної політики і ресурсів виконавчого комітету Старокостянтинівської міської ради Олександру АФАНАСЬЄВУ, директору Старокостянтинівської ЦБС Лілії СУХОДОЛЬСЬКІЙ, завідувачу Старокостянтинівської бібліотеки для дітей Анні НАГОРНІЙ та усій бібліотечній спільноті Старокостянтинівської міської територіальної громади. Перебуваючи на Старокостянтинівщині, учасники семінару мали змогу ознайомитись з роботою бібліотек міста, де було презентовано сучасні підходи до організації бібліотечного простору, реалізації культурних і соціальних ініціатив, популяризації читання серед дітей та молоді. Перейняли кращі ідеї та надихнулись новими форматами. Також учасники семінару здійснили подорож у минуле – познайомились з історією та архітектурною спадщиною. Цікавими та пізнавальними були екскурсії Замком князів Острозьких та Державним історико-культурним заповідником «Самчики». Знайомство з елементом нематеріальної культурної спадщини «Самчиківським розписом» відбулось в стінах Самчиківської художньої школи традиційного народного декоративно-прикладного мистецтва.

Під час семінару також проведено практичне заняття на основі книги пса Патрона «Коли ти..», створеної в межах Всеукраїнської програми ментального здоровʼя «Ти як?», тренінг з особистої ефективності, творчу зустріч із поеткою Вікторією ОЛІЩУК, поговорили про розвиток та виявлення творчого потенціалу читачів-дітей та конкурси у 2026 році, а також обмінялись досвідом роботи між бібліотечними працівниками територіальних громад області.

Семінар став важливою платформою для професійного спілкування, обміну практичним досвідом, обговорення актуальних викликів бібліотечної сфери та пошуку ефективних рішень щодо розвитку сучасних бібліотек для дітей як відкритих, безпечних і творчих просторів для громади.

Атмосфера на семінарі була тепла і невимушена, наповнена щирим спілкуванням, професійним інтересом та спільним прагненням розвивати бібліотечну справу. У підсумку усім учасникам побажали, щоб професійна діяльність приносила задоволення і гордість за досягнення, а бібліотеки залишались осередками знань, культури та духовності.

 

 

 

 

 

Опублікуйте цю новину у соціальних мережах:

Останні записи

Залиште відгук