Навчання завідуючих бібліотеками для дітей та відділами обслуговування дітей центральних бібліотек територіальних громад

Читання книги – мистецтво, і йому, як і багатьом чеснотам, потрібно вчитися з дитинства. Чим пізніше починається це навчання, тим складніше ним оволодіти. Вчити дітей читати, вміло керувати дитячим читанням означає пробуджувати та спонукати в дітях природній інтерес до книги. Книгу завжди шанували і саме їй відводилось важливе місце у процесі виховання підростаючого покоління.

29-31 травня 2024 відбувся обласний семінар для завідуючих бібліотеками для дітей та відділами обслуговування дітей центральних бібліотек на тему: «Фізична і цифрова безпека дитини: потенціал бібліотеки». Організаторами навчання виступили Хмельницький обласний науково-методичний центр культури і мистецтва та Хмельницька обласна бібліотека для дітей імені Т.Г. Шевченка.

Привітали учасників семінару директор Хмельницької обласної бібліотеки для дітей імені Т.Г. Шевченка Валентина Черноус та головний спеціаліст управління культури Департаменту інформаційної діяльності, культури, національностей та релігій Хмельницької облдержадміністрації Ніна Власюк. Розпочалось навчання з виступу директора Хмельницької обласної бібліотеки для дітей імені Т.Г. Шевченка Валентини Черноус, яка розповіла про життєстійкість бібліотек в умовах війни, безбар’єрність, ментальне здоров’я, прийоми та проблеми у роботі з підлітками. Директор обласної універсальної наукової бібліотеки, голова Хмельницького обласного відділення ВГО Українська бібліотечна асоціація Катерина Чабан, розповіла про роль центральної бібліотеки в територіальній громаді та підвищення професійного рівня за сприяння УБА. Завідувачка відділом інформаційних, технологій та електронних ресурсів Львівської обласної бібліотеки для дітей Оксана Петелько акцентувала увагу присутніх на безпеці дітей в інтернеті та запобіганню кібербулінгу. Фахівець кіберполіції Руслан Данилюк провів профі-консультацію «Кібербезпека. Як захистити себе». Цікавою була зустріч з письменницею Віоліною Ситнік, яка розповідала про свої книги для підлітків написані у жанрі Young Adult.

В рамках семінару 30 травня відбулось виїзне практичне заняття на базі бібліотек Шепетівської міської територіальної громади. Шепетівщина щиро привітала учасників семінару в особі заступника міського голови Галини Безкоровайної та начальника відділу культури Шепетівської міської ради Світлани Джус. Учасники семінару познайомились з колективами та роботою бібліотеки-філії №2 для дітей та дорослих, Публічної бібліотеки та бібліотеки-філії №1 для дітей. Також відбулось знайомство з представниками БФ «Рокада» Христиною Янушевською та Тетяною Сич, які провели з учасниками семінару практичні заняття з психологічного розвантаження. Власним досвідом співпраці з БФ «Рокада» поділились завідувачка бібліотекою для дітей Волочиської міської ТГ Ольга Осовітня та бібліотекар відділу обслуговування дітей ЦБ Чорноострівської ТГ Руслана Ліпська.

На третій день роботи семінару учасники отримали практичні поради щодо ментального здоровʼя і як подбати про себе та документні ресурси. Поговорили про безпеку дітей у цифровому середовищі та забезпечення бібліотеками для дітей прав дитини на отримання послуг в умовах війни.

До викладацького складу були запрошені провідні фахівці Хмельницької обласної бібліотеки для дітей імені Т.Г. Шевченка Валентина Черноус, Оксана Лифар, Наталя Сопрук, Оксана Лучинська, Наталія Мельченко, Вікторія Рогульська, Тамара Копаничук, Тетяна Карякіна, Валентина Мельник,

Варто зазначити, що спілкування відбувалось в творчій і дружній атмосфері. Учасники семінару брали активну участь в обговореннях, охоче ділились особистим досвідом та власними напрацюваннями.

Опублікуйте цю новину у соціальних мережах:

Останні записи

Залиште відгук