Україна багата на таланти. Це факт! Наші люди прекрасно співають, танцюють, малюють, створюють неймовірні мистецькі роботи, а ще активно проявляють себе у спорті та інших видах діяльності. Все це ми можемо робити завдяки Збройним Силам України, які мужньо стоять на захисті територіальної цілісності нашої держави.
28 листопада у Хмельницькому обласному науково-методичному центрі культури і мистецтва відбулася ZOOM-зустріч представників Хмельниччини, чиї досягнення ввійшли до Книги рекордів Гіннеса.
Хвилиною мовчання присутні вшанували пам’ять воїнів-захисників, які віддали життя за свободу і незалежність України.
Директорка ХОНМЦКіМ, заслужена артистка України Майя ОНИЩУК зазначила, що за останні десять років кількість рекордів постійно зростає.
– Візьмемо для прикладу встановлення у Хмельницькому не лише національного, а й світового рекорду із запуску ліхтариків. До Дня міста у 2014 році у небо над Бугом випустили понад 18 тисяч ліхтарів. Попередній рекорд був зафіксований у Таїланді, де в небо злетіло їх 14 тисяч. Ще один рекорд України було встановлено на фестивалі «ГРІН ФЕСТ» у 2016 році з фарбами холі. Понад тисячу людей підкинули їх одночасно догори. Загалом учасникам роздали більше 100 кг фарби, – розповіла Майя Іванівна.
Також директорка повідомила, що цього року на День Незалежності України житель села Зяньківці Деражнянської громади Володимир ТАРАНЦІЦА встановив національний рекорд – із висушених польових трав та дідухів створив український тризуб. Розміри національного символу: ширина – 4,04 м, висота – 6,6 м. Спочатку тризуб планували внести до номінації «Найбільші об’єкти», та коли побачили його, змінили номінацію на «Мистецтво».
Отож, на зустріч завітали рекорсмени Алла УЧИК, Михайло МАРИНЮК та Анастасія КОЗАК.
Алла УЧИК, талановита народна майстриня автентичних прикрас, роботи якої знають не лише в Україні, а й далеко за її межами. З початку війни пані Алла активно волонтерить, разом зі своїми колегами у Хмельницькому вже сплели тисячі метрів сіток для наших захисників. Нещодавно волонтери виготовили найбільшу в регіоні маскувальну сітку розміром понад 1 300 квадратних метрів. Аби показати масштаби, розгорнули її на стадіоні одного із навчальних закладів міста.
З нагоди відзначення Дня вишиванки, на стадіоні Хмельницького національного університету, просто неба показали фільм «Гіркі жнива». Разом із тим, встановили новий рекорд України – найчисельніший перегляд фільму під відкритим небом у вишиванках. Ініціатором та організатором заходу стала студентська рада ХНУ. Про цей рекорд більше розповіла радниця з питань молоді при Хмельницькій військовій адміністрації та безпосередньо організаторка цього рекорду Анастасія КОЗАК.
Також пані Анастасія пригадала, як у 2016 році був зареєстрований ще один рекорд під час акції «Вишиванка – твій генетичний код», організаторкою якої вона була. Тоді контури вишиванки створили 524 людини у вишитих сорочках. Це був не тільки найбільший, а перший в Україні рекорд, який занесли до Книги рекордів Гіннеса. Щоб зафіксувати його, до Хмельницького приїхав представник видання Олександр Шустерук. Ще до початку акції він зауважив, що скільки б людей не взяли у ній участь, все одно це буде рекорд. І коли його запитали, чому він так вважає, пан Олександр відповів: «Та просто ще ніхто в Україні не робив «живої» вишиванки».
З нагоди Дня незалежності України Хмельницьким обласним центром науково-технічної творчості учнівської молоді було організовано сходження на найвищу точку України – гору Говерлу. Після кількагодинного штурму гірської вершини учасники хмельницької команди підняли на ній за допомогою повітряного змія велетенський державний стяг, встановивши таким чином національний рекорд. Площа синьо-жовтого полотнища сягнула 453 м². Про цей рекорд повідомив директор обласного центру науково-технічної творчості учнівської молоді Михайло Маринюк.
Звичайно, це не всі рекорди хмельничан. Їх є ще багато-багато. Адже українці, в тому числі хмельничани, – це цілеспрямована нація, яка має великі знання та вміння в культурі, спорті, освіті, волонтерстві та інших сферах життя. Саме тому завжди потрібно йти вперед, не боятися труднощів і безсумнівно реалізовувати всі свої ініціативи, задуми, ідеї. На цьому наголосила директорка Центру Майя ОНИЩУК.