Пам’яткоохоронці ХОНМЦКМ взяли участь у вебінарах з актуальних питань збереження, дослідження та популяризації пам’яток культурної спадщини.

15 квітня, напередодні Міжнародного дня пам’яток і визначних місць та Дня пам’яток історії та культури (святкується щороку 18 квітня) фахівці ХОНМЦКМ, заступник директора з питань охорони культурної спадщини Сергій Шпаковський, науковий співробітник відділу охорони пам’яток Катерина Гурська взяли участь у проведенні двох вебінарів з актуальних питань збереження, дослідження та популяризації пам’яток культурної спадщини Хмельницької області.

Національний історико-архітектурний заповідник «Кам’янець» спільно із фахівцями Департаменту інформаційної діяльності, культури, національностей та релігій Хмельницької ОДА організували та провели засідання круглого столу на тему «Пам’ятки культурної спадщини як ресурси сталого розвитку ОТГ». Засідання відбулося онлайн на платформі Zoom за участі представників Староушицької, Жванецької, Чорноострівецької, Волочиської, Чемеровецької, Городоцької, Меджибізької ОТГ, директорів Державних історико-культурних заповідників «Меджибіж» і «Самчики». Модератором круглого столу виступив генеральний директор НІАЗ «Кам’янець» Василь Фенцур, який привітав усіх учасників із Днем пам’яток історії та культури та висловив побажання плідно попрацювати задля сільної мети: “Зберегти нашу історичну спадщину”.

Про законодавчу і нормативну базу охорони та обліку пам’яток говорила Валентина Лукашук, заступник начальника управління культури, начальник відділу з питань культури, мистецтва та охорони культурної спадщини.

Питання обліку пам’яток культурної спадщини: досвід, проблеми і перспективи розкрили у своїх виступах Олександр Чухрій, завідувач відділу охорони культурних пам’яток Кам’янець-Подільської міської ради, Ганна Кулішова, завідувачка відділу реставрації та реабілітації пам’яток НІАЗу, Лілія Свінціцька, завідувачка відділу наукової та культурно-освітньої діяльності НІАЗу, Тетяна Герасимчук, науковий співробітник відділу наукової та культурно-освітньої діяльності НІАЗ.

Про те, як об’єднані територіальні громади області дбають про охорону пам’яток культурної спадщини розповів Сергій Шпаковський, заступник директора з питань охорони культурної спадщини Хмельницького обласного науково- методичного центру культури і мистецтва.

А власним досвідом як об’єкт культурної спадщини може стати ресурсом для сталого розвитку громади поділився Анатолій Тимчук, голова Староушицької об’єднаної територіальної громади.

Також про пам’ятки культурної спадщини Хмельницької області було спільно конструктивно обговорено на проведеному Хмельницькою обласною універсальною науковою бібліотекою сторітелінгу «Збережемо пам’ятки культурного спадку нації», до участі якого долучилися представники ХОНМЦКМ, заступник директора з питань охорони культурної спадщини Сергій Шпаковський, науковий співробітник відділу охорони пам’яток Катерина Гурська, фахівці відділу містобудування та архітектури Хмельницької облдержадміністрації, архітектори, музейники, правоохоронці, бібліотекарі, читачі бібліотек.

Сергій Шпаковський розповів про пам’яткоохоронну роботу у Хмельницькій області у другій половині 20-го – на початку 21 століть, а також ознайомив учасників вебінару щодо збереження, дослідження та популяризації пам’яток культурної спадщини на сучасному етапі, про співпрацю з об’єднаними територіальними громадами.

ХОУНБ демонстровано виставку пам’яткоохоронної літератури із фондів бібліотеки, зокрема і наукових видань ХОНМЦКМ. Організовано перегляд та обговорення документального фільму про збереження пам’ятки архітектури, що викликав жваву конструктивну дискусію та обговорення.

На обліку та під охороною держави у Хмельницькій області перебуває 2896 пам’яток культурної спадщини, 256 – пам’яток археології (з них 11 – національного значення), 2340 – пам’яток історії (з них 4 – національного значення), 255 пам’яток архітектури та містобудування (з них 177 національного значення). Також пам’яткоохоронний статус отримали 1617 щойно виявлених об’єктів культурної спадщини за видами архітектура та містобудування, історія, археологія, мистецтво.

Опублікуйте цю новину у соціальних мережах:

Останні записи

Залиште відгук