Підвищення професійної компетентності викладачів баяну, акордеону: нові пріоритети і вимоги

Пошук нових педагогічних ідей

 

Хмельницький ОНМЦКіМ, методичний відділ мистецької освіти та підвищення кваліфікації впродовж багатьох років спільної роботи з мистецькими школами області сприяють розвитку творчої ініціативи педагогів у пошуках нових форм і методів педагогічної діяльності, створюють простір можливостей для розвитку педагогічної майстерності з метою надання якісних освітніх послуг.

27-28 березня 2024 року відбувся обласний семінар для викладачів класів баяну, акордеону мистецьких шкіл на тему: «Підвищення професійної компетентності викладачів баяну, акордеону: нові пріоритети і вимоги». У ньому взяли участь 31 викладач з 24 мистецьких шкіл області. З вітальним словом до викладачів звернулась директор Хмельницького ОНМЦКіМ, заслужена артистка України Майя Онищук.

У ході роботи семінару було розглянуто важливі аспекти педагогічного процесу в класах баяну, акордеону. Зокрема, психолого-педагогічні аспекти та підходи в роботі з обдарованими учнями в класах баяна мистецької школи розкрила викладач циклової комісії «Народні інструменти» Бахмутського фахового коледжу культури і мистецтв імені І. Карабиця Наталія Дорофєєва. Наталія Анатоліївна добре знає специфіку роботи і викладача мистецької школи, і фахового коледжу. Свої успіхи повʼязує з любовʼю до професії, адже вона є рушійною силою, завдяки якій можна досягати високих професійних вершин.

Важливою складовою професійного діалогу зі слухачами стали теми розвитку навичок імпровізації в учнів та етапів роботи на поліфонічними творами в класах баяну, акордеону. Ці питання фахово розкрив викладач відділу «Народні інструменти» Хмельницького фахового музичного коледжу ім. В.І. Заремби Анатолій Нікіфорук.

Також під час роботи семінару були розкриті важливі питання, серед яких:

  • «Переваги та недоліки навчання учнів мистецької школи в умовах пандемії та воєнного стану» (викладач-методист Летичівської ДШМ Леся Юрковська);
  • «Особливості роботи концертмейстера-баяніста в класі народного співу» (викладач Хмельницької школи мистецтв «Райдуга» Юрій Йовенко);
  • «Вплив музики на людину. Від історії до сучасності» (кандидат педагогічних наук, доцент кафедри музикознавства, інструментальної підготовки та методики музичної освіти Хмельницької ГПА Ольга Морозова);
  • «Організація та проведення концерту класу. Практичні рекомендації» (старший викладач Нетішинської школи мистецтв Ірина Борінова).

Своїми методичними напрацюваннями, створеними репертуарними збірниками для учнів поділився старший викладач Славутської школи мистецтв Олександр Бондарчук. Його виступ супроводжували учні класу, виконуючи твори з репертуарних посібників. Присутні викладачі висловили зацікавленість до почутих творів та наголосили про необхідність їх розповсюдження.

Ольга Ярова, викладач Городоцької дитячої музичної школи у форматі відкритого уроку розкрила питання розвитку виконавської техніки баяніста. Ольга Володимирівна підкреслила, що одним із важливих завдань є досягнення технічної свободи виконання учня-баяніста, що сприяє розкриттю художнього змісту твору.

У формі уроку-концерту презентував форми і методи роботи над музичним твором в класі баяна викладач-методист Волочиської дитячої школи мистецтв Цезарій Зюлковський. Викладач з багаторічним досвідом звернув увагу присутніх на деякі підходи та методи роботи з учнем-баяністом на початковому етапі навчання, дав особисті поради та рекомендації.

Семінар пройшов у творчій, доброзичливій атмосфері. Слухачі висловили задоволення насиченим змістом, зазначили важливість таких зустрічей.

Організатори та учасники обласного семінару були єдині в думці, що ключове завдання музичної освіти –  наближення навчання грі на баяні, акордеоні до запитів учнів та їх батьків. Необхідно так побудувати навчальний процес, щоб оволодіння інструментом знайшло практичне застосування в житті учня, як під час навчання, так і після закінчення школи.

 

Опублікуйте цю новину у соціальних мережах:

Останні записи

Залиште відгук