Підвищення професійної компетентності викладачів класу бандури: нові пріоритети і вимоги

У Хмельницькому обласному науково-методичному центрі культури і мистецтва 26 листопада 2024 року відбувся обласний семінар для викладачів класу бандури мистецьких шкіл області на тему: «Підвищення професійної компетентності викладачів класу бандури: нові пріоритети і вимоги».

Захід об’єднав педагогів Хмельниччини, ставши майданчиком для обміну досвідом, обговорення сучасних методик викладання та популяризації бандури як унікального українського музичного інструмента. Семінар розпочався з привітального слова Валентини ПЕТРОВОЇ – заступника ХОНМЦКіМ з питань діяльності клубних установ та культурно-мистецької освіти, яка наголосила на важливості збереження та розвитку української музичної спадщини.

Учасники отримали можливість послухати виступи провідних педагогів  Хмельниччини та України загалом. Зокрема лекційне заняття на тему «Від початкового етапу оволодіння технічними навиками до високого рівня виконавства на бандурі» провела Людмила ФЕДОРОВА – професорка, завідувачка кафедри бандури Національної музичної академії України ім. П.І. Чайковського, заслужена артистка України.

Про культуру виконавства на бандурі та її місце в професійному музичному суспільстві розповіла Ніна МОРОЗЕВИЧ – професорка кафедри народних інструментів Одеської національної музичної академії імені А.В. Нежданової, заслужена діячка мистецтв України;

З лекцією-консультацією «Розвиток голосу учня-бандуриста молодшого домутаційного віку» виступила Олена ЛЕОНОВА – старший викладач  відділу «Народні          інструменти» Хмельницького фахового музичного коледжу ім. В.І. Заремби, заслужена артистка України.

Практичну частину обласного семінару доповнили досвідчені викладачі. З відкритим уроком «Робота над стилістичними особливостями творів з дуетом бандуристів» виступила Оксана ВДОВІНА – старший викладач Хмельницької  школи мистецтв «Райдуга». Практичне заняття «Робота над музичними творами: основні алгоритми творчого процесу» провів Микола БОСЕНКО – завідуючий відділом «Народні інструменти» Хмельницького фахового музичного коледжу ім. В.І. Заремби, заслужений діяч мистецтв України.

Педагоги продемонстрували різні техніки гри, працювали над вдосконаленням звучання та розкривали секрети професійної майстерності. Обласний семінар для викладачів класу бандури став не лише професійною платформою для педагогів, але й надихнув усіх учасників на подальшу роботу з розвитку культури бандурного мистецтва в регіоні.

   

 

Опублікуйте цю новину у соціальних мережах:

Останні записи

Залиште відгук