Робоча нарада з дослідження елементу нематеріальної культурної спадщини «Традиції толоки як звичаю колективної взаємодопомоги на Хмельниччині»

 

9 січня 2025 року відбулася важлива робоча нарада в форматі Zoom, присвячена проведенню дослідження елементу нематеріальної культурної спадщини «Традиції толоки як звичаю колективної взаємодопомоги на Хмельниччині». Метою заходу стало обговорення процесу включення цієї традиції до Національного переліку нематеріальної культурної спадщини України на широкій інклюзивній основі, з залученням носіїв елементу та зацікавлених організацій.

У нараді взяли участь близько 60 учасників, серед яких представники закладів культури Хмельниччини та члени Комісії з виявлення, збору, дослідження, обробки, збереження, популяризації та формування переліку елементів нематеріальної культурної спадщини Департаменту інформаційної діяльності, культури, національностей та релігії Хмельницької облдержадміністрації.

Директорка Хмельницького обласного науково-методичного центру культури і мистецтв (ХОНМЦКіМ), заслужена артистка, депутат Хмельницької міської ради України Майя ОНИЩУК привітала учасників наради, подякувала воїнам за можливість працювати та закликала активізувати спільні зусилля і співпрацю в сфері виявлення та охорони нематеріальної культурної спадщини Хмельниччини.

Завідуюча відділом народної творчості та нематеріальної культурної спадщини ХОНМЦКіМ, Олена СОСНІНА, презентувала основні аспекти дослідження та специфіку сучасного побутування традиції «Традиції толоки як звичаю колективної взаємодопомоги на Хмельниччині», звернувши увагу на важливість цієї традиції для збереження культурної спадщини області.

Особливу увагу на нараді було акцентовано на важливості активної участі громад та усіх зацікавлених сторін у процесі збереження та популяризації цієї традиції. Сподіваємось на подальшу активність місцевих організацій, культурних закладів, громадських об’єднань та безпосередніх носіїв традиції, щоб забезпечити її вплив на широку аудиторію та успішне включення до Національного переліку. Адже лише завдяки спільним зусиллям можемо гарантувати належну охорону та збереження цього важливого елементу нашої культурної спадщини.

 

Опублікуйте цю новину у соціальних мережах:

Останні записи

Залиште відгук