Роль центрального клубного закладу у формуванні культурного простору громади

27-28 березня 2023 року Хмельницьким обласним науково-методичним центром культури і мистецтва проведено обласний семінар для директорів центральних будинків культури сільських територіальних громад області. Семінар відбувся в теплій та дружній атмосфері. У навчанні взяли участь 26 директорів центральних (базових)  сільських клубних закладів області. З привітальним словом до присутніх звернулася директор Центру, заслужена артистка України  Майя Онищук. Продовжилось навчання практичними заняттями у Гуменецькому будинку культури.

Учасників семінару гостино зустріли і привітали Гуменецький сільський голова Інна Абдулкадирова та  Великохатько Маріанна – начальник відділу освіти, культури, спорту і туризму ТГ.  У навчанні взяли участь: Колісник Вікторія – заступник начальника відділу освіти, культури, спорту і туризму, Онуфрієва Руслана – головний спеціаліст відділу освіти, культури, спорту і туризму, Богданова Тетяна – директор Гуменецького будинку культури та 30 клубних працівників Гуменецької територіальної громади. Сільський голова Інна Абдулкадирова поділилась успішним досвідом створення центрального будинку культури громади. «Працівники культури мають волю, сили, професіоналізм для відновлення творчого потенціалу культури, розробки та втілення нових творчих проектів. Робота кожного – надзвичайно важлива» – зазначила сільський голова. Слухачі ознайомилися з потужною структурою закладів культури громади це: Гуменецькою публічною бібліотекою, Гуменецькою музейною кімнатою, Центром дитячої та юнацької творчості та ін.

Директор Гуменецького будинку культури Тетяна Богданова акцентувала увагу присутніх про важливість та необхідність  мати в структурі дієвий базовий будинок культури. Вона також презентувала діяльність Гуменецького будинку культури, який забезпечує залучення населення до участі в аматорських колективах, здійснює комплекс заходів з естетичного виховання населення, збереження нематеріальної культурної спадщини і розвиток народної творчості у територіальні громаді.

Професійно та яскраво продемонстрували свою діяльність у концертній програмі аматори Гуменеччини, а саме: хор працівників культури, народний вокальний колектив «Гармонія»  Залісся Другого сільського будинку культури, народний жіночий вокальний колектив «Подолянки» Гуменецького сільського будинку культури, народний етно-гурт «Евфонія» Сахкамінського сільського клубу, народний оркестр духових інструментів «Дивограй» Думанівського сільського будинку культури, народний аматорський колектив «Мальви» Пудловецького сільського будинку культури, народний аматорський колектив «Заграва» Нігинського сільського клубу, народний фольклорний колектив «Криниченька» Супруньковецького сільського будинку культури, тріо бандуристів у складі Вікторії Штифлюк, Віталіни Козак, Христини Маланчій, вокальне тріо у складі Дмитра Душніцького, Володимира Ричаківського, Андрія Децнеки.

Усіх бажаючих учасників семінару пригощали неймовірно смачними зразками гастроспадщини громади.  У фойє були проведені майстер-класи з писанкарства та з виготовлення весняних квітів Перемоги.

Слухачам були презентовані папки з методичними матеріалами.

Всі присутні відзначили, що проведення подібних навчальних заходів значно активує творчу та культурно-мистецьку діяльність у громадах. На таких навчальних заходах фахівці сільських закладів культури мають можливість не тільки побачити та почути корисну інформацію, а й беруть активну участь у практичній роботі, діляться власним досвідом, а за необхідності завжди можуть отримати кваліфіковану допомогу та пораду від працівників Хмельницького обласного науково-методичного центру культури і мистецтва.

Опублікуйте цю новину у соціальних мережах:

Останні записи

Залиште відгук