Розвиток і популяризація культурної спадщини Хмельниччини

Сергій Михайлович Шпаковський працює заступником директора з питань охорони культурної спадщини Хмельницького обласного науково-методичного центру культури і мистецтва з січня 2018 року.  Він організовує і координує науково-методичну, науково-дослідницьку, просвітницьку роботу з метою дослідження, збереження та популяризації пам’яток та об’єктів культурної спадщини Хмельницької області; співпрацює у цій сфері з центральними та обласними організаціями, закладами й установами науки, освіти і культури, незалежними науковими та дослідними установами, громадськими організаціями.

Проводить археологічний нагляд під час будівельних і земельних робіт; здійснює на території області охорону, захист, утримання та визначення меж  об’єктів і пам’яток культурної спадщини, в тому числі тих, що можуть бути виявлені в стадії проєктування, відведення і надання земельних ділянок; проводить перевірку стану збереження та інформує відповідні органи про випадки пошкодження, руйнування, неправомірного і неналежного використання об’єктів та пам’яток культурної спадщини, розташованих на території Хмельницької області; надає методичну допомогу щодо усунення виявлених порушень та ін.

Сергій Шпаковський бере активну участь у роботі консультативної ради з питань охорони культурної спадщини, обласної архітектурної ради, колегій управління культури, туризму і курортів, семінарів, круглих столів, конференцій Хмельницької області, а також популяризує у місцевих друкованих ЗМІ, у теле- і радіоефірі пам’ятки та об’єкти національної та місцевої культурної спадщини. Протягом останніх років ним надано більше 50 інтерв’ю, які відображали аспекти пам’яткоохоронної роботи на Хмельниччині.

Завдяки наполегливості Шпаковського С. М. до Державного реєстру нерухомих пам’яток України занесено «Садибу Патона» у с. Хребтіїв колишнього Новоушицького району – маєток діда та рідного дядька академіка НАН України Бориса Євгеновича Патона, неоготичний костел у Пільному Мукареві.

Сфера його наукових інтересів – пам’яткознавство, пам’яткоохоронна робота у Хмельницькій області у другій половині ХХ – на початку ХХІ століття.

Творчий доробок С. М. Шпаковського – більше 50 наукових історико-краєзнавчих статей, 6 наукових книг у співавторстві та участь у наукових краєзнавчих міжнародних та всеукраїнських конференціях, наукових круглих столах. Сергій Михайлович досліджує шляхетський рід Собанських, дворянські роди Патонів та Местмахерів в історії Поділля, пам’ятки культурної спадщини – археології, архітектури, історії та мистецтва Хмельницької області та України.

Нагороджений грамотами управління культури, туризму і курортів Хмельницької ОДА, Хмельницької міської ради, Хмельницької обласної державної адміністрації, Національної спілки краєзнавців України, Федерації профспілок культури Хмельницької області, подяками від Хмельницької обласної ради, громадських організацій Хесед Бешт та Української Православної Церкви.

Шпаковський Сергій Михайлович користується заслуженим авторитетом серед колег, краєзнавців, науковців, керівників та працівників установ культури і мистецтва області.

Сьогодні він на передовій захищає свободу і незалежність України.

 

 

 

Опублікуйте цю новину у соціальних мережах:

Останні записи

Залиште відгук