Семінар-практикум для керівників та головних зберігачів комунальних музеїв Хмельницької області

Музеї як зберігачі, хранителі та транслятори культурної спадщини, належать до інституцій, які сприяють формуванню єдиного культурного простору національної ідентичності. Музей створюється там і тоді, коли виникає суспільна потреба в офіційному закріпленні певного накопиченого культурного та історичного досвіду поколінь. В умовах відродження інтересу до історії свого регіону та родоводу, підвищується соціальна значимість і затребуваність колекцій музеїв, що сприяють втіленню та одухотворенню історії. Адже, музеї покликані зберігати і передавати від покоління до покоління культурний та історичний код нації. Саме музеї дозволяють простежити взаємозв’язок історії країни, регіону, історії сім’ї і долі окремої людини, а також відчути себе частинкою історичного процесу.

23 травня 2023 року на базі Хмельницького обласного краєзнавчого музею відбувся семінар-практикум для керівників та головних зберігачів комунальних музеїв Хмельницької області на тему: «Сучасні завдання музейних інституцій та їх роль у збереженні культурної спадщини».

З вітальним словом до учасників семінару звернулись заступник начальника управління культури Департаменту інформаційної діяльності, культури, національностей та релігій Хмельницької ОВА Валентина Лукашук та директор Хмельницького обласного краєзнавчого музею Олена Брицька.

Навчально-тематичний план семінару включав ряд цікавих та актуальних питань. В ході роботи учасники семінару розглянули питання  організації обліку, збереження та охорони музейних колекцій в умовах військового стану; створення та редагування інформації про музеї Хмельниччини у вільній електронній енциклопедії  «Вікіпедія». Поговорили про сучасні підходи в побудові експозицій. Цікавим було спілкування з колегами з інших регіонів України. Фахівці Львівського Національного науково-дослідного реставраційного центру України Олександра Павленко та Богдан Андріїшин  розповіли про дотримання кліматологічних вимог у зберіганні музейних предметів під час військового стану. Фахівці Вінницького обласного краєзнавчого музею Тетяна Євсейчева  та  Марина Кошельник обмінялись власним досвідом роботи Вінницького краєзнавчого музею в умовах війни.

До викладацького складу були запрошені провідні фахівці Хмельницького обласного краєзнавчого музею: Олена Брицька, Тетяна Смолій, Марина Горанська, Сергій Єсюнін, Наталія Мовчан та заступник директора Хмельницької обласної універсальної наукової бібліотеки Олена Баворовська.

Всього в обласному семінарі-практикумі взяли участь 27 музейних працівників області. Навчання пройшло в позитивній та творчій атмосфері.

Музеї — це не просто будівлі з експонатами, це скарбниці історії та культури, які допомагають нам не забувати про своє минуле та нагадують про те, ким ми є. Не дарма кажуть, що народ, який не знає свого минулого, приречений на його повторення. Лише знаючи про помилки історії, можна в майбутньому піти іншим шляхом, створюючи нову сучасну історію, сповнену достатку, розвитку та нових досягнень.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Опублікуйте цю новину у соціальних мережах:

Останні записи

Залиште відгук