Сосніна Олена Володимирівна

Сосніна Олена Володимирівна працює у Хмельницькому обласному науково-методичному центрі культури і мистецтва з 2003 року, а з 2005-го очолює відділ народної творчості та нематеріальної культурної спадщини.
Натхнення черпає у людях. Упродовж своєї роботи в Центрі захоплюється учасниками творчих колективів, їхнім талантом та бажанням творити прекрасне. Вважає, що всі творчі люди достойні визнання і підтримки, тому намагається допомогти кожному, хто звертається з питаннями чи проблемами.
За час, який Олена Володимирівна очолює відділ народної творчості та нематеріальної культурної спадщини, втілено в життя багато культурно-мистецьких проєктів, обласних оглядів-конкурсів, серед них: регіональний дитячий фольклорний фестиваль-конкурс «Джерело життя» у м. Дунаївці, регіональний фестиваль-конкурс народного мистецтва «Душа землі моєї» у смт Сатанів, обласні фольклорні свята «Зелена неділя», «Івана Купала», «Обжинки», відкритий фестиваль-конкурс аматорських театрів «Шарварок на Хмельниччині», обласний огляд-презентація елементів НКС «Скарби народу», а також Всеукраїнські фестивалі танцю «Золоте коло» та творчості сільської молоді «Летавчанка» збирає друзів».
Вагомою є робота щодо підтримки та популяризації аматорських колективів різних жанрів: регіональних турів Всеукраїнського фестивалю-конкурсу імені Павла Вірського, обласного фестивалю новорічно-різдвяних обрядів «Коляда», який віднедавна трансформувався у фестиваль колядок, щедрівок та різдвяних пісень «Різдвяне диво», обласного огляду-конкурсу відродження народних традицій і декоративно-прикладного мистецтва «Доторкнися до душі свого народу», обласного огляду-конкурсу народних звичаїв та обрядів «Стелися, барвінку!», Всеукраїнського свята українського костюму «Жива традиція», обласного огляду-конкурсу «Лесина казка», обласного фестивалю-конкурсу аматорських театральних колективів «Подільська сцена», Всеукраїнського етнофестивалю «Болохівські гостини», онлайн-проєктів «Нескорена пісня» та «Душа Хмельниччини», відкритого патріотичного фестивалю-конкурсу «Мистецька варта», багатожанрового фестивалю-конкурсу закладів культури територіальних громад Хмельницької області «СВіТ».
З ініціативи та безпосередньої участі Олени Володимирівни виходив інформаційно-методичний бюлетень відділу народної творчості «Писанка», де викладені матеріали, записані під час фольклорних експедицій, методичні розробки та рекомендації, репертуар на допомогу керівникам аматорських творчих колективів області, сценарні матеріали, узагальнення досвіду роботи кращих колективів тощо.
Олена Сосніна переймається питаннями нематеріальної культурної спадщини, має досить вагомий творчий доробок у пошуково-збиральницькій і дослідницькій діяльності. Нею здійснено декілька фольклорних експедицій, під час яких виявлені, збережені і відтворені унікальні перлини музично-пісенного, обрядового та усного фольклору Хмельниччини. За результатами експедицій готується буклет «Нематеріальна культурна спадщина Хмельниччини», збірки пісенного фольклору краю та окрема збірка рецептів старовинних страв.
Сосніною О. В. упорядковано базу даних народних аматорських та зразкових творчих колективів (студій) області, здійснюється контроль за веденням документації та координації їхньої діяльності.
Олена Сосніна є головою первинної профспілкової організації Хмельницького обласного науково-методичного центру культури і мистецтва.
Неодноразово нагороджена почесними грамотами Міністерства культури і мистецтв України, Хмельницької обласної державної адміністрації, Хмельницької обласної ради, управління культури і туризму Хмельницької облдержадміністрації.

Опублікуйте цю новину у соціальних мережах:

Останні записи

Залиште відгук