#ТалановитідітигордістьХмельниччини
ТАНЕЦЬ – МИСТЕЦТВО ПІЗНАННЯ СЕБЕ
Наполегливо, щиро й завзято танцює Анна Дикун – солістка народного художнього колективу ансамблю танцю «Веснянка» Хмельницької загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів № 24, а цьогоріч – уже випускниця цього колективу. Розвивати хореографічні навички допомагає дівчині художня керівниця ансамблю, лавреатка премії ім. Богдана Хмельницького Валентина Мандзій.
– Анна разом із колективом є багаторазовою володаркою гран-прі таких конкурсів, як «Сонячний каштанчик» (м. Київ), «Натхнення Хортиці» (м. Запоріжжя), «Золоте коло», «Зірки Терпсихори» (м. Хмельницький), «Ранкова зірка» (м. Шауляй, Литва), «Ліна Чираліна» (м. Браїла, Румунія), «Золота рибка» (м. Тульча, Румунія). Вона є учасницею міжнародних фестивалів СІОФФ в Болгарії, Румунії, Сербії, Туреччині, Греції, Литві, Португалії, а також виконавицею багатьох сольних партій у програмі ансамблю танцю «Веснянка», зокрема, таких, як «Залицяльник», «Василинка», «Переяславка», «Серенада». Їй дуже гарно вдалося зіграти головну роль у хореографічній виставі «Подільська коляда», мовою танцю розповісти про народне відзначення свят зимово-весняного циклу на Поділлі від минулого до сьогодення, – розповідає пані Валентина. – Цьогоріч Анна як краща виконавиця зайняла І місце у І турі Всеукраїнського фестивалю-конкурсу народної хореографії ім. Павла Вірського за танець «Пташечка», в якому відтворила драматичний образ пташки, що повертається з вирію в Україну, де йде війна. Окрім яскравого хореографічного та акторського таланту, серце дівчини наділене великою любов’ю до України, тому вона активно займається волонтерством. В першу чергу, організовує інших учасників ансамблю до плетіння сіток, які так необхідні нашим воїнам-захисникам, разом із колективом збирає кошти під час концертів і гастролей. Уже закуплено шість зарядних станцій для військових, зібрано і передано на фронт необхідні речі і продукти.
За словами наставниці, Анна планує і надалі займатися хореографією. Вона вже вступила до Студії з підготовки кадрів при Національному заслуженому академічному ансамблі танцю України імені Павла Вірського, з чим ми її вітаємо!
У ці літні дні дівчина з ансамблем танцю перебуває у Туреччині на міжнародному фестивалі «Nasreddin Hoca Festivali». «Веснянка» прославляє Хмельниччину!
Пригадуються рядки одного японського письменника Муракамі Харукі, який у своєму романі «Танцюй, танцюй, танцюй» писав: «…Поки звучить музика – продовжуй танцювати… Танцюй і не зупиняйся. Навіщо танцюєш – не розмірковуй. Який в цьому сенс – не замислюються. Сенсу все одно немає і не було ніколи. Задумаєшся – зупиняться ноги. А якщо хоч раз зупиняться ноги – ми вже нічим не зможемо тобі допомогти. Всі твої контакти зі світом навколо обірвуться. Назавжди обірвуться. Якщо це трапиться, ти зможеш жити тільки в тутешньому світі. Поступово тебе затягне сюди цілком. Тому ніяк не можна, щоб ноги зупинилися. Навіть якщо все навколо здається безглуздим і безглуздим – не звертай уваги. За ритмом стеж – і продовжуй танцювати. І тоді те, що в тебе ще не зовсім затверділо, почне потихеньку розсмоктуватися».
Тож ми бажаємо Анні Дикун і надалі танцювати для себе і світу, бо у танці – душа… Бо у танці – пізнання себе




