19 червня 1885 року до Нью-Йорка на пароплаві “Isere” прибув подарунок народу Сполучених Штатів — статуя Свободи. Після місячної подорожі, французький військовий вітрильник доставив статую в Нью-Йорську гавань. Для перевезення статую розібрали на 350 частин і спакували в 214 ящиків. Статую зібрали на її новій підставі за чотири місяці.
Статуя Свободи — подарунок американському народові від народу Франції в знак дружби, що склалася між країнами в роки американської революції. Пам’ятник виготовляли у Франції за проектом скульптора Фредеріка Бартольді, в Америці статую збирали. Статую Свободи ще називають «символом свободи та демократії», «Леді Свобода», а первинна назва скульптури «Свобода, що несе світло світу».
У створенні статуї Свободи брав участь Густав Ейфель – архітектор, який спроектував всесвітньо відому паризьку Ейфелеву вежу. Він розробив для неї масивну сталеву опору та проміжний підтримувальний каркас.
Статуя зображує жінку в хітоні, яка стоїть на розбитих кайданах. Її голова увінчана короною, що складається з семи променів – вони символізують сім морів і континентів. В одній руці тримає факел, а в другій – скрижалі з символічним написом “4 липня 1776 рік”, датою підписання Декларації Незалежності.
Урочисте відкриття статуї Свободи, на якому виступив президент США Гровер Клівленд, відбулося 28 жовтня 1886 року в присутності тисяч глядачів. Як французький подарунок до сторічної річниці американської революції він запізнився на десять років.
У 1984 році статуя Свободи була внесена до списку Світової спадщини ЮНЕСКО. Тобто визнали, що це не тільки пам’ятка Сполучених Штатів, але вона має і світове визнання, є шедевром людського творчого генія, який несе в собі ідею свободи, що важлива для кожної людини.