Участь працівників відділу охорони пам’яток Хмельницького ОНМЦКіМ у Тraining workshop на тему «Державний реєстр нерухомих пам’яток України»

29 листопада  працівники відділу охорони пам’яток Хмельницького ОНМЦКіМ: Олександр КОХАНОВСЬКИЙ – старший науковий співробітник відділу охорони пам’яток, та Катерина ГУРСЬКА – старший науковий співробітник відділу охорони пам’яток, – взяли участь у роботі Тraining workshop на тему «Державний реєстр нерухомих пам’яток України», який відбувся в Києві. На заході було презентовано інформаційно-комунікаційну систему обліку нерухомих об’єктів культурної спадщини України «Державний реєстр нерухомих пам’яток України» (єПам’ятка).

Реєстр містить перелік об’єктів культурної спадщини, які перебувають під охороною держави. Наразі в систему введено дані про 105 532 об’єкти культурної спадщини у галузі архітектури, археології, історії, монументального мистецтва, науки і техніки, ландшафту та садово-паркового мистецтва. 

Запровадження єПам’ятки дозволить сформувати єдиний масив даних про всі об’єкти культурної спадщини України, зокрема й ті, що зараз перебувають на тимчасово окупованих територіях. 

Очікується, що впровадження реєстру перешкоджатиме хаотичній забудові в історичних ареалах міст, особливо під час повоєнної відбудови, а також оптимізуватиме процеси охорони пам’яток України на всіх рівнях державного управління. Водночас єПам’ятка взаємодіятиме з Єдиною державною електронною системою у сфері будівництва  (ЄДЕССБ), через яку забудовники зможуть отримати погодження та дозволи на роботи в історичних містах та на пам’ятках в онлайн-режимі, що знизить корупційні ризики у галузі будівництва.

Під час тренінгу виступили т. в. о. Міністра  культури та інформаційної політики України Ростислав Карандєєв, заступник Міністра розвитку громад, територій та інфраструктури України Наталія Козловська, керівник проєкту «Прозорість та підзвітність в державному управлінні та послугах/TAPAS» Данило Молчанов та інші.

Усі доповідачі акцентували увагу на важливості створення електронного реєстру пам’яток України, який дозволить зібрати у собі усю наявну інформацію про об’єкти культурної спадщини з усієї країни, що допоможе зробити дану галузь більш прозорою і корисною як працівникам, так і користувачам.

Опублікуйте цю новину у соціальних мережах:

Останні записи

Залиште відгук