Урочисте відкриття обласної виставки виробів з художнього розпису тканин «Мелодії батику»

 

ВІДЧУЙТЕ МЕЛОДІЇ БАТИКУ

У Хмельницькому обласному науково-методичному центрі культури і мистецтва відбулося урочисте відкриття обласної виставки виробів з художнього розпису тканин «Мелодії батику».

З вітальним словом до присутніх звернулася директорка Центру, заслужена артистка України Майя ОНИЩУК, яка відзначила оригінальність представлених виробів, їхню красу та естетичну вишуканість, а також вручила подяки майстриням і художницям, які представили свої вироби на колективній виставці, а саме Надії БОРЕЦЬКІЙ,  Інні СИДОРУК, Марині ДУДАРЧУК із Хмельницького, Олені МАРЧУК із Городка, Ользі ПРОЦИК із Старокостянтинова. У виконанні відомої скрипальки прозвучала музична композиція «Гуцульська фантазія», яку захоплено сприйняли глядачі.

Окрім цих майстрів, на виставці представили свої роботи Алла МАКАРИК, Майя ВИХОВАНЕЦЬ (м. Нетішин), Оксана АВДИКОВИЧ, Дарина САМБОР, Софія ФІЛЮК (м. Волочиськ), Людмила ОВСЯНЮК, Надія ЕЛЕОН (м. Шепетівка).

Вперше у Хмельницькому презентували свої вироби Людмила ВНУЧКОВА і Тетяна ЮРЧЕНКО – художниці з Києва.

Загалом на виставці експонується 50 творів, виготовлених у техніках гарячого і холодного батику, 13 майстринь області.

Більше про це мистецтво розповіла керівник народної художньої студії «Рукотовори» ХОНМЦКіМ, заслужений працівник культури України Таїсія СТАН. З її слів присутні дізналися, що мистецтво батику виникло в Єгипті ще у V ст. до нашої ери. Розписування тканин природними барвниками в часи династії Суй в Китаї було ще у VIII столітті нашої ери, також в Японії в VII-VIIІ століттях. Сьогодні техніки розпису по тканині за допомогою воску і барвників поширені в Індонезії та на Філліпінах, а також в країнах південно-східної та східної Азії і західній Африці.

В Європі батик відомий з XIX століття. Це древнє мистецтво прийшло і до нас, в Україну, та набуло розвитку у 1930-х роках. У цій техніці виготовляла сувенірні тканини Валентина Лимаренко. У 1935 році в Голландії, в м. Лейден було відкрито першу фабрику з виготовлення батику.

– Нині в Україні батиком займається багато художників, які виготовляють не тільки картини, панно, але й різний одяг, завіси та інші вироби. Якщо в давнину одяг з батику носили королівські особи, то зараз він доступний кожному бажаючому, – наголосила ведуча заходу, методистка відділу народної творчості та нематеріальної культурної спадщини Центру Діана ГОНЧАР.

Привітати учасників виставки та всіх присутніх завітали учасники дитячого зразкового танцювального колективу «Сяйво» Хмельницької школи мистецтв (керівник – Ігор АНДРУШКО) та вокальний ансамбль Хмельницької  школи мистецтв «АРТ САУНД».

Музичні дарунки линули від учня Хмельницької школи мистецтв Дмитра ЯЦКОВА (викладач – Артур МАНКЕВИЧ), а також літературно-музична композиція – від Заріни РИБАКОВОЇ – учасниці дитячого театру «Те.Ді» Хмельницького міського будинку культури та Ольги БУЧИНОЇ – учениці Хмельницької музичної школи № 1 ім. М. Мозгового (керівники – Марина СЕМЕНЮК та Наталія БУХТЕНКО).

На завершення заходу співачка Аліна СІКОРСЬКА подарувала присутнім пісню «Лише з тобою» та авторську пісню «Молюсь».

Діятиме виставка з 25 березня до 10 квітня 2024 року.

Запрошуємо відчути чарівні мелодії  батику!!!

 

    

Опублікуйте цю новину у соціальних мережах:

Останні записи

Залиште відгук