Урочисте відкриття обласної виставки вишиванок, присвяченої Всесвітньому Дню вишиванки

В рамках реалізації Всеукраїнської програми ментального здоров’я «Ти як?» за ініціативи першої леді Олени Зеленської відбулось урочисте відкриття обласної виставки вишиванок, присвяченої Всесвітньому Дню вишиванки.

Хмельницький обласний науково-методичний центр культури і мистецтва зібрав дорогих друзів, гостей, майстринь, поціновувачів української культури на справжнє свято вишиванки — свято, що об’єднує покоління, символізує нашу національну ідентичність, непохитну віру в майбутнє і глибоку повагу до наших коренів.

День вишиванки — це відносно молоде, але надзвичайно важливе свято, яке щороку відзначається у третій четвер травня. Воно народилося з ініціативи студентів Чернівецького національного університету у 2006 році і швидко стало популярним не лише в Україні, а й у багатьох країнах світу, об’єднуючи мільйони українців і друзів нашої культури. Це свято підкреслює унікальність нашої культури, нашу непохитність і незламність у боротьбі за право бути собою.

Але нині наші вишиванки — не тільки про свято. Вони про боротьбу. Про наших захисників і захисниць, які стоять за свободу. Про тих, хто більше не з нами, але чия жертва назавжди вишита в нашій історії.

Як завжди ми дякуємо нашим воїнам ЗСУ, а також пам’ятаємо, шануємо і схиляємо голови в пам’ять усіх Героїв, які віддали життя за Україну.

З вітальним словом виступила директорка Хмельницького обласного науково-методичного центру культури і мистецтва, заслужена артистка України, депутатка Хмельницької міської ради, голова громадської організації «Мистецтво Про» Майя Онищук, яка відзначила, що сьогодні наша культура говорить голосно, і вишиванка — один із її найпотужніших голосів. Сьогодні ми святкуємо свято нашої ідентичності, сили, краси та незламного духу українського народу. У кожному стібку вишиванки — любов до Батьківщини, біль і надія, пам’ять поколінь.

Вишиванка — це не просто одяг. Це код нації, у якому закодовані символи сили, любові, захисту і пам’яті. Вона розповідає про долі, традиції і мрії наших предків, які передавали ці узори з покоління в покоління, закладаючи в них віру, мудрість і захист.

Сьогодні ми маємо можливість побачити цю красу в усьому її різноманітті — від давніх, збережених з покоління в покоління орнаментів, до сучасних, креативних рішень, що вражають своєю витонченістю і сміливістю.

Сьогодні для відвідувачів виставки прозвучали народні й авторські мелодії у виконанні талановитих учнів Хмельницької школи мистецтв «Райдуга».

Українську народну пісню «Полюбила я Стефана» виконала солістка зразкового фольклорного ансамблю «Вербиця». Керівник — Ірина Мазурек, концертмейстер — Юрій Йовенко. «Їхали козаки» — це пісня про відвагу, честь і силу духу наших предків. Її виконав соліст зразкового фольклорного ансамблю «Вербиця» — Полічковський Адам. Керівник — Ірина Мазурек, концертмейстер — Юрій Йовенко. Композиція Ігоря Білозіра «У долі своя весна» прозвучала як ніжне зізнання у вірі в краще. Її виконав Гавриленко Уляна. Викладач — Людмила Будім. Пісню Миколи Мозгового про маму виконала Олійник Вероніка. Викладач — Людмила Будім.

Щиро вітаємо наших талановитих майстринь, дякуємо кожній за збереження нашої культурної спадщини! Нехай ваша творчість і надалі збагачує нашу культуру, надихає серця і підносить дух нації!

Нехай цей день залишиться у наших серцях як яскравий символ єдності та краси української культури!

Відвідати виставку і придбати вишиванки можна буде ще до 25 травня. Запрошуємо!

     

Опублікуйте цю новину у соціальних мережах:

Останні записи

Залиште відгук