Відбулось урочисте відкриття персональної виставки художніх творів заслуженої майстрині народної творчості України Надії Головачук “Дари творіння”

Сьогодні, 20 вересня 2023 року, в приміщенні Хмельницького обласного науково-методичного центру культури і мистецтва відбулось урочисте відкриття персональної виставки художніх творів Н.І. Головачук.

Надія Іванівна Головачук – Заслужена майстриня народної творчості України, членкиня міської народної і художньої студії «Рукотвори» Хмельницького ОНМЦКіМ (2015 р.), володарка багатьох дипломів і грамот оргкомітетів виставок та фестивалів, педагогиня, мисткиня, поетеса, співачка, художниця.

На вишитих полотнах майстрині зображено усю невичерпність земної краси зі всіма найтоншими відтінками природи, що оточували Надію Іванівну з дитинства. Живильним джерелом творчості для неї є любов до рідного краю, людини, землі, традицій народу. Ще в школі у дівчинки проявився неабиякий хист до мистецтва вишивання. У виборі малюнка, в доборі кольорів, у вправному стібку голки Надійка була неперевершеною. З дитячих років найдужче любить весну, тож саме весняне різнобарв’я найчастіше відображено в її картинах.

Рукотвори Головачук Н.І. виконані різноманітними техніками вишивки, однак вона віддає перевагу авторській  художній гладі, створюючи високохудожні вишивані панно, картини, для яких характерною є надзвичайно багата палітра кольорів, що наближає вишиті твори до творів живопису. До того ж вишивка здійснюється дрібнесенькими стібками, довжиною не більш як два міліметри. Це справжні шедеври, неповторні та унікальні.

Народилась Головачук Надія Іванівна у 1954 р. в с. Велика Побійна Дунаєвецького району на Хмельниччині і вже більше сорока років поєднує мистецьку діяльність з педагогічною працею. За плечима Надії Іванівни Хмельницьке педагогічне училище, спеціальність «Вчитель початкових класів»; Камʼянець-Подільський державний педагогічний інститут ім. В. Затонського, спеціальність «Педагогіка і психологія початкової освіти»; Уманський державний педагогічний університет ім. П. Тичини, магістратура. Вона працювала вчителькою молодших класів, малювання, музики рідної Великопобіянської школи, старшою викладачкою, доценткою кафедри трудового навчання та художнього конструювання Хмельницької гуманітарно-педагогічної академії.

Майстриня являється учасницею багатьох персональних виставок різних рівнів, всеукраїнських та міжнародних фестивалів, семінарів і науково-практичних конференцій у Хмельницькому, Києві, Одесі, Харкові, Сімферополі, Вінниці, Ялті. Зокрема в Національному палаці «Україна», Національному музеї народної архітектури та побуту, під час міжнародного семінару  текстильників «Хмельниччина – Стамбул» у 2013 році, на І Міжнародній виставці «Православна Україна» (Харків, 2007), І Міжнародній виставці «Крим православний» (Сімферополь, 2006); на персональній виставці робіт майстрині для учасників семінару директорів ліцеїв, гімназій та колегіумів Хмельницької області (2010).

Творчість Надії Головачук відзначена численними подяками, грамотами, дипломами і отримувала схвальні відгуки в пресі. Також Надія Іванівна – членкиня міської народної і художньої студії «Рукотвори» Хмельницького ОНМЦКіМ (2015 р.), заслужена майстриня народної творчості України, володарка багатьох дипломів і грамот оргкомітетів виставок та фестивалів. Вона систематично проводить майстер-класи для вишивальниць області, студентів.

Справжня майстерність Головачук Надії Іванівни полягає у вмінні передати красу кольорів, помітити небуденний сюжет і перенести його на полотно, створити яскравий святковий малюнок. Безперечним видається єднання просвітленої душі Надії Іванівни з безмежжям невичерпної природної краси.

   

   

   

             

БІЛЬШЕ РОБІТ МАЙСТРИНІ:

Please wait while flipbook is loading. For more related info, FAQs and issues please refer to DearFlip WordPress Flipbook Plugin Help documentation.

Опублікуйте цю новину у соціальних мережах:

Останні записи

Залиште відгук