Повномасштабне військове вторгнення Росії в Україну стало точкою єднання чи не всього світу, і водночас — трагічним приводом нарешті роздивитися українську культуру на місці аморфної сліпої плями російсько-пострадянського простору. По всьому світу відбувалися та продовжують відбуватися різноманітні акції на підтримку України. Саме тому 23 січня 2023 року у Хмельницькому обласному науково-методичному центрі культури і мистецтва відбувся музично-поетичний вечір «Ми є сильні!». Організація зустрічей з культовими особистостями, які популяризують українську культуру у такі важкі часи – це неймовірно важливо.
На зустрічі звучали твори українських поетів, журналістів, краєзнавців, волонтерів, музикантів. Поговорили також про нас – українців, про єдність, силу, духовність та підтримку тих, хто боронить нашу країну від рук російського окупанта. Поезія не закінчується з останнім рядком, коли перегортається сторінка чи змовкає голос. Поезія має властивість тривати довше, ніж ми сприймаємо її фізично, а зазвичай значно довше, ніж життя самого поета.
У заході взяли участь:
- Майя Онищук – заслужена артистка України, директор Хмельницького обласного науково-методичного центру культури і мистецтва;
- Ольга Саліпа – українська письменниця, поетка, журналістка;
– Ігор Байдак – український журналіст, краєзнавець, поет, фотограф, колекціонер; - Марина Бортник-Гулевата – українська драматургиня, театрознавець, драматург, педагог, громадський діяч, журналістка, поетеса, волонтерка, співавторка п’єси «Маріуполь – надія на світанок»;
- Ольга Рибчинська-Фіновська – філологиня, викладачка, поетеса, перекладачка, казкарка, навчає вимушених переселенців української мови»;
- Гурт «STANZA» – український рок-гурт, створений у 2009 році музикантами з міста Хмельницький, який грає в стилі modern rock, melodic hard;
- Ігор Білий – вчитель, бард, написав понад три сотні пісень, волонтер;
- Софія Доколова – співачка, волонтерка, яка з п’ятирічного віку допомагає нашим військовим та людям, продовжує навчатись, популяризувати українську культуру та пісню.
Впродовж вечора вирували різні емоції: радість, захоплення, смуток. На заході були присутні люди різного віку, батьки, рідні та друзі загиблих героїв. Жоден з них не стримував своїх емоцій, панувала атмосфера єднання між людьми. Присутніми були мешканці не лише Хмельницького, а й інших міст нашої країни.
Музично-поетичний вечір «Ми є сильні!» буде проходити кожного місяця у Хмельницькому ОНМЦКіМ. До нього можуть доєднатися не лише відомі митці, а й початківці, адже саме у нашому Центрі є майданчик, де кожен може себе проявити.
Будемо раді вас бачити! Разом до перемоги!



































