Відбувся обласний семінар директорів ЦКДМ, МБК, базових БК ТГ області

6-8 вересня 2021 року  проведено обласний семінар директорів ЦКДМ, МБК, базових БК ТГ області на тему: «Менеджмент креативних культурних індустрій». У семінарі взяли участь 42 директори з міст та територіальних громад області.

Відкрила семінар директор Хмельницького обласного науково-методичного центру культури і мистецтва  Майя Онищук, яка привітала присутніх та нагородила директорів почесними грамотами за сумлінну працю, окреслила питання співпраці на майбутнє.  Також з тематичною лекцією «Заклади культури в контексті адміністративно-територіальної реформи: виклики та перспективи» звернулись до присутніх: Інна Михайлова – директорка Департаменту інформаційної діяльності, культури, національностей та релігій Хмельницької облдержадміністрації, Оксана Натальська – начальник управління культури Департаменту інформаційної діяльності, культури, національностей та релігій Хмельницької облдержадміністрації.

Цікавою та актуальною для слухачів була лекція-презентація  «Модернізація клубних закладів. Сучасний стан та перспективи», яку висвітлила Валентина Петрова – заступник директора ХОНМЦКіМ з питань діяльності клубних установ та культурно-мистецької освіти. Присутні взяли участь у тренінгу креативного зросту керівника клубного закладу, який провела Галина Орєхова – директор психологічного центру «Інсайт».

Також слухачі опрацювали наступні теми семінару:

  • «Проектна діяльність – шлях до розвитку закладу», яку висвітлила Оксана Лифар заступник директора обласної бібліотеки для дітей імені Т.Г. Шевченка;
  • «Організація діяльності аматорських колективів в умовах децентралізації влади», «Активізація діяльності базових клубних закладів, щодо виконання вимог держави у роботі з НКС» – Олена Сосніна – завідуюча відділом народної творчості та нематеріальної культурної спадщини ХОНМЦКіМ;
  • «Використання інноваційних технологій у практичній діяльності клубних закладів» – Вікторія Українець – завідуюча відділом креативних індустрій ХОНМЦКіМ;
  • «Формування і розвиток пріоритетних напрямків діяльності клубного закладу» – Ольга Пиріжок – методист відділу інформаційно-методичного забезпечення клубних закладів ХОНМЦКіМ;
  • «Платні культурні послуги: порядок та умови надання» – Дана Музика – юрисконсульт ОНМЦКіМ.

Другий день семінару розпочався з виїзду до Сатанівської ТГ, де відбулася екскурсія до Сатанівської синагоги – пам’ятки містобудування та архітектури України національного значення  та в  парк хижаків «Арден», який є найбільшим такого роду в Україні, сучасним і неповторним реабілітаційним центром для диких тварин.

Також в другий день семінару відбулись виїздні практичні заняття на базі Городоцького міського будинку культури та Чорниводського сільського будинку культури. Гостинно зустріли гостей: Городоцький міський голова Неоніла Андрійчук, начальник відділу культури, національностей, релігій та туризму Городоцької міської ради Олег Федоров, директор Городоцького міського будинку культури Оксана Походонько, директор Чорниводського сільського будинку культури Лариса Пшонко. Було проведено екскурсію в будинках культури, під час яких гості змогли ознайомитись з матеріально-технічним забезпеченням закладів, роботою клубних формувань, культурно-дозвіллєвою діяльністю. Багато позитивних вражень приніс перегляд майстер-класу ансамблю сучасного танцю «Колібрі» та концертна програма колективів. Загалом, зустріч була цікавою та змістовною.

Третій день семінару розпочався із творчої зустрічі з директором Хмельницького академічного обласного театру ляльок «Дивень» Іриною Труновою та акторами театру.  Учасники семінару  переглянули виставу «Солом’яний бичок» (режисер — Р.Неупокоєв, художник — Н.Інсперова). На завершення семінару відбувся круглий стіл, де  учасники підвели підсумки та обговорили діяльність клубних закладів в умовах карантину.

Упродовж трьох днів роботи семінару панували творча робота та дружня атмосфера. Семінар отримав схвальні відгуки учасників.

 

Опублікуйте цю новину у соціальних мережах:

Останні записи

Залиште відгук